Flaş Haber: TV, radyo, video cihazı ve cep telefonlarına ’ek...

Flaş Haber: TV, radyo, video cihazı ve cep telefonlarına 'ek vergi' getirildi

işte o vergiler

24 Aralık 2019 - 09:43

Erdoğan imzalı karara göre TV, radyo, video cihazı, cep telefonu ve uydu alıcılarından ücret alınacak.

Yurt dışından getirilen televizyonlar, radyolar, videolar, set üstü medya kutularına ek bandrol ücreti düzenlemesi Resmi Gazete’de AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlandı.

Buna göre ticaret yapma amacı dışında yurt dışından getirilen televizyonlar, radyolar, videolar, set üstü medya kutuları, cep telefonu ve tablet bilgisayarlara 2020 yılı için ‘bir defaya mahsus’ ek bandrol ücreti getirildi.

 

CEP TELEFONU VE BİLGİSAYARA BANDROL

Yurt dışından getirilen telefonlar için ek 20 euro, bilgisayar ve tablet bilgisayarlar için ise ek 10 euro bandrol ücreti ödenecek.

TELEVİZYON

Yeni düzenlemeye göre 51 ekrana kadar televizyonlara ek 10 euro, 52-67 ekran arası ek 16 euro, 68-85 ekran arası ek 22 euro, 86-116 ekran arası ek 34 euro, 117-148 ekran arası 40 euro, 148 ekrandan yukarısından 80 euro bandrol ücreti alınacak.

RADYO

Radyolarda ise cep tipi, 1 euro, saatli radyo ve radyolu saatler, bir müzik aleti üzerindeki radyolar, oyuncaklar üzerindeki radyolar ve ışıldaklar ve radyolu vantilatörlerden 1 euro, oto radyo alıcılarından 1 euro, taşınabilir radyo alıcılarından 2 euro ücret alınacak. Video cihazlardan ise 18 euro alınacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çağrının Altında Yatan Gerçek / İşin Aslı Şimdi Anlaşıldı
Çağrının Altında Yatan Gerçek / İşin Aslı Şimdi...
Hani İşçi Çıkartmak Yasaktı ? İşçiyi Kapının Önüne Koydular
Hani İşçi Çıkartmak Yasaktı ? İşçiyi Kapının Önüne...