Flaş Haber ! Kayyum Rektör Melih BULU Görevden Alındı ’’ NE...

Flaş Haber ! Kayyum Rektör Melih BULU Görevden Alındı '' NE OLDUM DEĞİL NE OLACAM DEMELİ ''

Editor: Süperadmin
15 Temmuz 2021 - 07:45

Prof. Dr. Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü görevinden alınmasına dair atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Atama kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre Boğaziçi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu görevden alındı. Söz konusu karar Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2. ve 3. maddesi gereğince alındı. 

resmi-gazete-001.jpg

MELİH BULU ATAMASI TEPKİ ÇEKMİŞTİ

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ocak 2021'de Boğaziçi Üniversitesi dahil 5 üniversiteye rektör ataması yapmıştı. Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne Melih Bulu'nun atanması büyük tartışma yaratmıştı. Boğaziçili öğrenciler başta olmak üzere birçok şehirden üniversiteler sokağa indi ve protesto eylemleri başlattı. Öğrencilerin eylemine Boğaziçili akademisyenler başta olmak üzere birçok kişi destek verdi. Ve akademisyenler de üniversitenin içinde Melih Bulu'ya karşı eylem başlattı. Melih Bulu’nun yüksek lisans ve doktora tezlerinde intihal saptandığı iddia edildi. Muhalefet partileri de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu atamasını sık sık eleştirdi. 

Melih Bulu'ya ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce yaptığı bir açıklamasında, "Peki 'Melih bey kimdir, nedir?' diye baktığımız zaman; Melih Bey iki farklı üniversitede rektörlük yapmış bir insan. ODTÜ'den gelme, Boğaziçi ile ilişkileri olan bir insan. Ve alanında başarılı olan bir arkadaş. Melih Bey, Boğaziçi'ni ayağa kaldırma iddiasıyla göreve gelmiş bir arkadaşımız. Televizyon kanallarında 'Melih Bulu istifa etmelidir' diyorlar. Yürekleri yetse 'Cumhurbaşkanı da istifa etsin' diyecekler" ifadelerini kullanmıştı.

Melih Bulu, Şubat 2021'de "İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?" sorusuna "Asla istifayı düşünmüyorum. Başta bu krizin 6 ay içinde biteceğini öngörmüştüm, öyle de olacak" yanıtını vermişti.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atanmış Bakan Mustafa Varank'tan skandal açıklama: Akşener'in kimlerle konuştuğunu takip ediyoruz
Atanmış Bakan Mustafa Varank'tan skandal açıklama: Akşener'in...
AKP Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta: Dünya Sağlığı için Umut Haline Gelmiş Durumdayız
AKP Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta: Dünya Sağlığı...