Flaş Haber: İBB’de deprem! Tartışmaların odağındaki isim...

Flaş Haber: İBB’de deprem! Tartışmaların odağındaki isim istifa etti

detay için tıklayın

10 Şubat 2020 - 16:01

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli'nin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na istifası sunduğunu öğrenildi.

 

İBB’nin Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’nin İSMEK yöneticisi kadınlara yönelik “Bu yaz sıcağında başörtüsünü nasıl takabiliyorsunuz? Zor olmuyor mu öyle kapalı olmak. Ayrıca birçoğunuz da bekârsınız. İsterseniz sizi bu akşam itfaiyecilerle bir araya getirelim tanışırsınız” dediği iddia edilmişti.

 

Bunun üzerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise İSMEK yöneticisi kadınlara hakarette bulunduğu iddia edilen Yeşim Meltem Şişli hakkında inceleme başlatıldığını açıklamıştı.

 

İMAMOĞLU: BENİM YANIMDA YERİ OLAMAZ

 

Konuya ilişkin bir soruna cevaben Ekrem İmamoğlu şu ifadeleri kullanmıştı:

 

* Bu konuyla ilgili incelemelerimizi başlattık, yasal bir süreç de başlatıldı. Sürecin sonucu bizim açımızdan, kurumumuz açısından ve çalışma arkadaşımız açısından elbette çok önemli. Ama burada birkaç hususun altını çizelim.

 

* Birincisi; benim olduğum hiçbir yerde, hiçbir çalışma arkadaşım, hiçbir yol arkadaşım hiç kimseye inancından, etnik kökeninden, yaşam biçiminden, giyim ve kuşamından dolayı hakaret edemez, incitemez.

 

* Bu şekilde davranan bir insan, zaten benimle çalışmak istemiyor demektir. Öyle bir insanın da benim yanımda yeri olamaz. Bu kadar net.

Kaynak: sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aydınlılar Söke’ye ağlarken AK Parti İl Başkanı böyle poz verdi
Aydınlılar Söke’ye ağlarken AK Parti İl Başkanı böyle poz...
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan Halk TV Tepkisi : RTÜK'ün Fikir Polisliğine soyunması kabul edilemez
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan Halk TV Tepkisi :...