Flaş Haber: Beklenen Yeni Parti Açıklaması BABACAN’dan geldi

Flaş Haber: Beklenen Yeni Parti Açıklaması BABACAN'dan geldi

detay için tıklayınız

15 Şubat 2020 - 09:06

AK Parti'den istifa ettikten sonra siyasi hayatına kendi kuracağı siyasi partiyle devam edeceğini açıklayan Ali Babacan'ın, yeni partisini duyuracağı tarih yılan hikayesine döndü. 3. kez ertelendi.

Kuruluşu 3 kez ertelenen partinin Mart ayının ilk haftasında duyurması bekleniyor.

screenshot-13-004.jpg

HAZIRLIKLAR TAMAMLANMA AŞAMASINDA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından AK Parti'den istifa ederek yeni parti kurma çalışmalarına başlayan eski Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Ali Babacan'ın hazırlıklarını tamamlama aşamasına getirdiği belirtildi.

 

KURULUŞ DİLEKÇESİ MARTIN İLK HAFTASINDA TESLİM EDİLECEK


Babacan'ın yaklaşık 300 kişilik ekiple siyasi çalışmalarını sürdürmesine rağmen parti kuruluşunu gerçekleştiremedi.

Babacan, Aralık 2019'da Ocak ayında, Ocak ayında ise Şubat ayında kuruluşu yapacağını açıklamıştı.

Yeni bir açıklama ile bu defa, Babacan'ın, partinin kuruluş dilekçesini mart ayının ilk haftasında verebileceği ifade edildi.

screenshot-12-005.jpg

KURULUŞ TARİHİ 3. KEZ ERTELENDİ
Babacan, partinin duyurusunu 2019 yılının son günlerinde yapacağını söylemişti. Çalışmalarını bir türlü noktalayamayan Babacan ve ekibi, kuruluş tarihi için ocak ayının üçüncü, sonrasında şubatın ikinci haftası göstermişti

PARTİNİN İSMİ VE LOGOSU HAKKINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR


Babacan cephesinden; partinin ismi ve logosu en çok merak edilen konuların başında gelirken bu konuda artık son rötuşların yapıldığı ifade edildi. Parti kurulduktan sonra mart ayının ortasından itibaren teşkilat çalışmalarına başlanılacak. Her ilde kurulacak 3 kişilik komisyonlar il ve ilçe teşkilatlarında yer alacak kadroları belirleyecek. Söz konusu komisyonlar daha önce Ali Babacan'ın Çalışma Ofisi'ne gönderilen başvuruları da değerlendirecek.

 

screenshot-11-006.jpg

BABACAN: EN KISA ZAMANDA VATANDAŞLARIMIZIN KARŞISINDA OLACAĞIZ  


En son 30 Ocak'ta Ali Babacan'ın çalışma ofisinden yapılan açıklamada, "Sayın Ali Babacan'ın liderliğinde geniş bir katılımla başlatılan parti kuruluş çalışmaları, Türkiye'nin tüm kesimlerini ve sosyolojisini kuşatan etkileşimli bir yöntemle devam etmektedir. Demokrasi tarihimizde belki de ilk defa bu kadar geniş bir tabanın fikirleri ile katkı verdiği bir siyasi hareket oluşmaktadır. Parti hazırlıklarımıza yönelik yüksek ilgi ve sabırsızlığın toplumumuzdaki ihtiyaçtan kaynaklandığının farkındayız. Çalışmalarımız, yola çıkarken ortaya koyduğumuz vizyon ve perspektif içinde, artan bir heyecanla ilerlemektedir. Hedefimiz, milletimizin karşısına alnımızın akıyla çıkıp, çocuklarımızın geleceğini teminat altına alacak, ülkemiz için umut olacak bir hazırlığı ortaya koymaktır. En kısa sürede Partimiz, kadromuz ve çözümlerimizle vatandaşlarımızın huzurunda olacağız" denilmişti.

Kaynak: https://www.siyasetcafe.com/ali-babacandan-flas-yeni-parti-aciklamasi-63828h.htm

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İNCİRLİOVA'DA BİR İLK
İNCİRLİOVA'DA BİR İLK
İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tözoğlu'ndan Gündeme Dair Dikkat Çeken Açıklama
İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tözoğlu'ndan Gündeme...