Erken seçim yolda ! Yapılacak erken seçime hazırız

Erken seçim yolda ! Yapılacak erken seçime hazırız

Erken seçim yolda ! Yapılacak erken seçime hazırız

27 Şubat 2020 - 13:39

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaorğlu, erken seçime hazırlıklı olduklarını vurgulayarak, “AB değerlerine sadık olarak, geniş bir demokrasi platformunu kurmak istiyoruz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, olası bir erken seçime hazırlıklı olduklarını belirterek, partinin seçim stratejisi ile ilgili “Geniş bir demokrasi platformunu oluşturmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Milliyet'ten Şevket Yaman'ın haberine göre, Kılıçdaroğlu önceki gün AP Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı David McAllister ve beraberindeki heyeti Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kabul etti. Yaklaşık bir saat süren görüşmede Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz’ün yanı sıra milletvekilleri Sibel Özdemir, Özgür Karabat, Turabi Kayan ve Fikret Şahin de hazır bulundu.

Erken seçim ihtimaline karşı CHP’nin stratejisin sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, seçime hazır olduklarını belirterek, “AB değerlerine sadık olarak, geniş bir demokrasi platformunu kurmak istiyoruz. Bizimle aynı değerleri savunan siyasi partiler var. Yani şu anda Türkiye’de iki ayrı kutup var. Demokrasiden yana olanlar ve otoriter rejimi savunanlar... Ama bu yarıştan demokrasiyi savunanlar galip çıkacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: yenıcag

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş Haber: CHP'li büyükşehir belediye başkanı koronavirüse yakalandı
Flaş Haber: CHP'li büyükşehir belediye başkanı koronavirüse...
Flaş Haber:  İşte tüm illerin tam vaka listesi
Flaş Haber: İşte tüm illerin tam vaka listesi