Erdoğan’ın dostum dediği kırmızı halılarla karşıladığı...

Erdoğan'ın dostum dediği kırmızı halılarla karşıladığı Barzaniler Güneydoğu'yu Kürdistan Haritasında gösterdiler

Editor: Süperadmin
09 Mart 2021 - 16:05 - Güncelleme: 09 Mart 2021 - 16:10

Irak'ın kuzeyinde Barzanilerin kontrolündeki bölgesel yönetim, Katolik Hristiyan dünyasının ruhani lideri Papa Francis'in Erbil'i ziyaretinin anısına bastırdığı pulda bir skandala imza attı. Papa için bastırılan pulda yer alan haritada, Türkiye'nin güneydoğusu da sözde Kürdistan toprakları içerisinde gösterildi.

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Irak ziyareti kapsamında Erbil kentinde Bölgesel Yönetimin Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi. Erbil Uluslararası Havalimanı'nda resmi törenle karşılanan Papa, karşılama sonunda Barzani ile görüştü. 

Papa daha sonra, Papa Francis, Erbil’deki Franso Hariri Stadyumu’nda gerçekleşen geniş katılımlı ayine katıldı. “Irak’ta Haç’ın erdemini anlayanlar önemli işler yaptı” diyen Papa, “İsa Mesih, insanlık talep ediyor. Dürüst ve temiz olun, savaşma hırsından uzak durun” ifadelerini kullandı.

Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetim ise, Papa'nın ziyareti ile bir skandala imza attı. Papa'nın ziyaretinin anısına bastırılan pulda yer verilen sözde Kürdistan haritasının içerisinde Türkiye'nin güneydoğusu da gösterildi.

İşte o skandal pul;

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TİYAD Başkanı Altıparmak'tan Ankara Kulübü Başkalığına Seçilen Metin Özaslan'a Tebrik
TİYAD Başkanı Altıparmak'tan Ankara Kulübü Başkalığına...
İYİ Partiye Katılımlar devam ediyor ! Babaeski'de Günlük üye rekoru kırıldı
İYİ Partiye Katılımlar devam ediyor ! Babaeski'de Günlük üye...