Erdoğan’dan Kanal İstanbul İtirafı ! ’’ Savaş Gemileri...

Erdoğan'dan Kanal İstanbul İtirafı ! '' Savaş Gemileri Geçebilir ''

Ak deniz ve ege denizinden Karadeniz'e ABD Savaş Gemileri Geçemiyordu !

06 Ocak 2020 - 08:13

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNNTürk ile Kanal D'nin ortak canlı yayınında Kanal İstanbul hakkında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan Kanal İstanbul hakkındaki ısrarını sürdürerek şunları kaydetti:

 

“Bu iş yapılacak. Projelendirme çalışması yapılmıştır. Bunu Yap-İşlet-Devret ile de yapabiliriz, milli bütçeyle de. Benim gönlümden geçen Yap-İşlet-Devret ki bütçeden çıkmasın. Bulamazsak da milli bütçeden. İstanbul Havalimanı’na Türk müteahhitler nasıl girdilerse buna da girerler. Buradaki asıl sıkıntı şu.50 yıl önce 1’inci köprüye karşı çıktılar. İkinci ve üçüncü köprüye de. Bizim Marmaray’ı geciktirmiş olmamızın nedeni Mimar ve Mühendisler Odası olmuştur. Bunlar hiçbir hayırlı işin yanında durmamıştır. CHP hala Külliye ile uğraşıyor.

Özellikle bu kesim yanlış bilgilendirme yaparak millet ile devleti yönetenleri karşı karşıya getirmeye çalışıyor.Seyir güvenliğini, can ve mal güvenliğini sağlamış olacak, 10 binin üstünde yeni istihdam olacak. Yeni bir uluslararası su yolu ve yeni bir kent olacak. Montrö’yü hiç kafaya takmayın ya. Montrö sadece Boğaz’ı bağlar. Kanal İstanbul, Montrö kapsamında değildir.

(Savaş gemileri Boğaz’dan geçmeye devam edecek mi?)Ona da da o zaman çözüm buluruz. Gerekirse savaş gemileri de (Kanal İstanbul’dan) geçebilir.”

Kaynak: https://gazetemanifesto.com/2020/erdogandan-kanal-istanbul-itirafi-gerekirse-savas-gemileri-de-gecebilir-325815/

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş
İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş "Hastaneler dolu, test...
İyi Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu Memleket Masasına” bekliyoruz
İyi Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu Memleket...