Erdoğan’a ’’ Nitelikli Dolandırıcılık ’’ Suçlaması

Erdoğan'a '' Nitelikli Dolandırıcılık '' Suçlaması

Ayrıntılar için TIKLAYINIZ

Editor: Süperadmin
16 Ocak 2022 - 12:18

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), bazı limanların, işletme haklarının verilmesi veya devredilmesi için imzalanan sözleşme sürelerinin 49 yıla uzatılmasına ilişkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve milletvekilleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Türkiye Denizcilik İşletmeleri Anonim Şirketi ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne ait bazı limanların, işletme haklarının verilmesi veya devredilmesi için imzalanan sözleşme sürelerinin 49 yıla uzatılması TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Kararın Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları harekete geçti. 

 

ERDOĞAN VE MİLLETVEKİLLERİNE SUÇ DUYURUSU

HKP avukatları, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kanun Teklifinde imzası olan Milletvekillerinin ve Mecliste yapılan oylamada Kanun Teklifine evet oyu veren Milletvekillerinin “Anayasa’nın 43’üncü maddesine aykırı” davrandıklarını belirterek, “Görevi Kötüye Kullanma”, “Nitelikli Dolandırıcılık” suçlarını işlediklerini belirterek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundular.

KAMU DAVASI AÇILMASI TALEP EDİLDİ

Başsavcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve milletvekilleri hakkında soruşturma yürütülerek kamu davası açılması talep edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'' Kimin Aday Olamayacağını Akşener'den Öğreneceğiz ''
'' Kimin Aday Olamayacağını Akşener'den Öğreneceğiz ''
AKP'ye yeni üye kaydı bıçak gibi kesildi | hiç kimse üye olmak istemiyor
AKP'ye yeni üye kaydı bıçak gibi kesildi | hiç kimse üye olmak...