Erdoğan’a Göre Kılıçdaroğlu Meral Akşener’i Harcıyormuş...

Erdoğan'a Göre Kılıçdaroğlu Meral Akşener'i Harcıyormuş !

Editor: Süperadmin
07 Ekim 2021 - 09:16

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AK Partililere 'Erdoğan'ın Akşener'i hedef almasını sorduğu' yazısında, parti yöneticilerinin "Sayın Cumhurbaşkanımız, Kılıçdaroğlu’nun, HDP ile işbirliği yaparak Meral Akşener’i harcadığını düşünüyor" dediğini aktardı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın grup toplantısında İyi Parti lideri Meral Akşener'i hedef almasına ilişkin olarak bir yazı kaleme aldı.

AK Parti yöneticileriyle görüşen Selvi, yazısında şunları söyledi:

"'Hanımefendi' dedi. İsmini vermedi. Kırıcı olmadı. Ama hedef aldı" diyen Selvi, şu ifadeleri kullandı:

"Erdoğan’ın, Akşener’i neden hedef aldığını sorduğumda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, 'Siyasi hakikate çağırdı' dedi. Bir başka AK Parti yöneticisi ise, Erdoğan’ın, grup konuşmasında yer alan 'HDP tarafı, hanımefendinin cumhurbaşkanlığı adaylığını asla kabul etmeyeceğini zaten açıklamıştır. Yani bir anlamda HDP Milet İttifakı’ndaki gizli ortaklık hakkını kullanarak bu hanımefendiyi veto etmiştir' sözlerinin altını çizdikten sonra, 'Sayın Cumhurbaşkanımız, Kılıçdaroğlu’nun, HDP ile işbirliği yaparak Meral Akşener’i harcadığını düşünüyor' yorumunu yaptı.

1- Kılıçdaroğlu’nu HDP’nin vesayeti altına girmekle suçladı.

2- Kılıçdaroğlu’nun HDP ile ittifak yaparak Akşener’i tasfiye etmeye çalıştığını ima etti.

Belli ki Erdoğan, HDP ile işbirliğini muhalefetin yumuşak karnı olarak görüyor. Millet İttifakı’nı HDP-PKK üzerinden sıkıştıracak. Akşener’e ise HDP üzerinden “Gel, gel” yapıyor. Peki, Akşener gelir mi? Sanmam..."

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/20211007/ak-parti-yoneticisi-cumhurbaskanimiz-kilicdaroglunun-akseneri-harcadigini-dusunuyor-1049601695.html

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ PARTİ MUĞLA 2022 'İN İLK İLÇE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI
İYİ PARTİ MUĞLA 2022 'İN İLK İLÇE BAŞKANLARI TOPLANTISI...
Siyasetçi ALİ YÜCEL İRİ'den ziyaret
Siyasetçi ALİ YÜCEL İRİ'den ziyaret