Chp Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır : Vatandaş 50 kuruş...

Chp Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır : Vatandaş 50 kuruş içi bayat ekmek kuyruğunda bardakla sıvı yağ alıyor

06 Mart 2021 - 11:14

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Anamur, Erdemli ve Tarsus ilçelerine yaptığı ziyarette vatandaşların artık çay bardağıyla yağ aldığını ve bayat ekmek alarak karnını doyurmaya çalıştığını belirtti. CHP'li Vekil Başarır, İnsanlar 50 kuruş olduğu için bayat ekmek kuyruğuna giriyor, Mersin bu durumda” diye konuştu.

Sözcü Gazetesi'nden Deniz Ayhan'ın haberine göre, ayçiçek yağının fiyatının pahalanması üzerine, yağlar çay bardaklarıyla satılmaya başlanmıştı. CHP’li Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin’in ilçelerine yaptığı ziyaret sonrası vatandaşın durumunu gözler önüne serdi.

"KASABA GİDEN 5 LİRALIK ET İSTİYOR"

Halkın büyük sıkıntılarla mücadele ettiğini gören CHP'li Vekil Başarır, “Bakkala giden ev hanımı çay bardağında yağ almak zorunda kalıyor. Kasaba giden emekli, 5 liralık et istiyor. Birileri kemiksiz tavuk eti alırken, birileri tavuğun kemiğini alıp çocuğuna çorba yapıyor. İnsanlar 50 kuruş olduğu için bayat ekmek kuyruğuna giriyor, Mersin bu durumda” diye konuştu.

"İKTİDARIN SOKAĞA ÇIKARKEN YÜZÜNÜN KIZARMASI LAZIM"

Başarır, “Herkesi dinledik. Ve gerçekten ortada çok vahim bir tablo vardı. AKP iktidara geldiğinden beri Çukurova Havalimanı bitmedi. Mersin Antalya Otoyolu bitmedi. Aksaray Mersin demiryolu bağlantısı yapılmadı. Kazanlı sahil projesi ortada kaldı. 19 yılda çok sayıda fabrika kapandı ama bir tek fabrika açılmadı. Milyarlarca borçla Büyükşehir Belediyesi devralındı. Buna rağmen 750 bin aileye sıcak yemek verildi, 1.5 milyon maske, 90 bin sağlık seti dağıtıldı. İktidarın sokağa çıkarken yüzünün kızarması lazım.” İfadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş Haber:  MHP'li Başkanlara Silahlı Saldırı
Flaş Haber: MHP'li Başkanlara Silahlı Saldırı
Defalarca Kanseri yenen Kansere Karşı Mücadelesi İle Bilinen Güler Yüzlü İnsan Olcay Senem Hayatını Kaybetti
Defalarca Kanseri yenen Kansere Karşı Mücadelesi İle Bilinen...