CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Muharrem İnce Talimatı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Muharrem İnce Talimatı

detaylar için tıklayınız

07 Ağustos 2020 - 08:51

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı doğrultusunda partililerin Muharrem İnce tartışmalarına bir süre daha sessiz kalacağı belirtildi.

İnce’nin doğrudan bir açıklama yapmaması durumunda CHP içinde sessiz kalınması eğiliminin sürmesi bekleniyor. Parti kaynakları bu hafta sonu gerçekleşecek parti meclisi (PM) toplantısında Kılıçdaroğlu’nun bu konuda dolaylı bir mesaj verebileceğini belirtiliyor.

MYK’nin belirlenmesinin ardından İnce’nin parti kurma tartışmalarıyla ilgili partinin tavrının netleşeceği dile getiriyor. Parti içinde İnce’nin parti kurma hamlesinin MYK’de denklemi değiştirebileceği de konuşuluyor.

Kılıçdaroğlu’nun İnce nedeniyle partiden olası kopuşları engellemek için Hakkı Suha Okay’a MYK’de görevlendirerek mesaj verebileceği dile getirilirken; Bülent Tezcan’a da görev vererek İnce’ye yönelik net bir çıkış yapabileceği de değerlendiriliyor.

CHP sessizliğini korurken, Muharrem İnce cephesinde de görüşmelerin sürdüğü ifade ediliyor. Edinilen bilgiye göre, İnce’nin mevcut bazı belediye başkanlarıyla temas kurduğu dile getiriliyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İyi Parti Çekmeköy ilçe başkanlığı ve Çekmeköy halkı şehitlerimizi birlikte andı.
İyi Parti Çekmeköy ilçe başkanlığı ve Çekmeköy halkı...
Akp Mhp Ortaklıgında İpler Gerildi ! Mhp'li İsimden FETÖ Çıkışı: Akp Fetönün Her Ayagına Girdi Siyasi Ayagına Uzanamıyor
Akp Mhp Ortaklıgında İpler Gerildi ! Mhp'li İsimden FETÖ...