Birleşik Arap Emirlikleri Müslüman Katili İsrail’e 10 Milyar...

Birleşik Arap Emirlikleri Müslüman Katili İsrail'e 10 Milyar Dolarlık yatırım Yapacak

Editor: Süperadmin
11 Mart 2021 - 23:37 - Güncelleme: 11 Mart 2021 - 23:44

Binyamin Netanyahu, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) İsrail'de 10 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazırlandığını açıkladı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Çekya Başbakanı Andrej Babis ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile bir araya geldi.

Batı Kudüs'teki Başbakanlık ofisinde yapılan görüşmede üç ülkenin koronavirüs ile mücadele kapsamında atabilecekleri ortak adımlar ele alındı.

Görüşmenin ardından üç lider ortak basın toplantısı düzenledi.

Netanyahu; İsrail, Çekya ve Macaristan'ın koronavirüs aşısı araştırmaları ve üretiminde iş birliği yapacağını, aşı olanlara verilen ve "yeşil pasaport" olarak adlandırılan belgeyi taşıyanların bu ülkeler arasında seyahatine izin verileceğini söyledi.

BAE'DEN İSRAİL'E 10 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM

Ürdün'ün hava sahasını kullanmasına izin vermemesi nedeniyle son dakikada iptal ettiği Abu Dabi ziyaretine de değinen Netanyahu, "BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed ile telefonda görüştük. Ziyaret kısa süre sonra olacak. Bin Zayed, BAE'nin farklı projeler aracılığıyla İsrail'e 10 milyar dolar yatırım yapacağını söyledi." dedi.

Macaristan Başbakanı Orban, İsrail'in koronavirüs salgınına karşı verdiği mücadeleden övgü dolu sözlerle bahsederken, Çekya Başbakanı Babis'in Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin işgal ve abluka altındaki Filistin topraklarında 2014'ten bu yana işlendiği söylenen savaş suçlarına ilişkin soruşturma açma kararını eleştirmesi dikkati çekti.

İsrail Başbakanı bugün günübirlik ziyaret kapsamında BAE'yi gitmeyi planlamış, ancak Ürdün'ün Netanyahu'yu taşıyacak uçağın hava sahasını kullanmasına izin vermemesi nedeniyle ziyaret iptal edilmişti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'' Sezgin Baran Korkmaz'dan para alan 12 gazeteciden biri Ahmet Hakan ''
'' Sezgin Baran Korkmaz'dan para alan 12 gazeteciden biri Ahmet Hakan...
Saray Yandaşı 5'liye 10 Yılda Tam 128 Defa Vergi İndirimi Uygulanmış
Saray Yandaşı 5'liye 10 Yılda Tam 128 Defa Vergi İndirimi...