BAŞKAN TAMYÜKSEL’DEN KARTEPE BELEDİYESİNE 5 SORU ?

BAŞKAN TAMYÜKSEL'DEN KARTEPE BELEDİYESİNE 5 SORU ?

İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel yaptığı basın açıklamasında Kartepe Belediyesine 5 soru sordu. Tamyüksel açıklamasında; "Bu sorularımıza cevap arıyor ve Belediye kaynaklarının "Beytül Mal" olduğunu hatırlatarak. Tüm Kartepe'nin ve Kartepeli'nin üstünde hakkının olduğu, Belediyenin "Adalet ile Liyakat" ile ve en önemlisi "Emaneti kutsal bilen" bir anlayış ile yönetileceği günlerde buluşmayı ümit ediyorum" dedi.

07 Temmuz 2020 - 12:29

İşte Tamyüksel'in o açıklaması;

"Değerli Kartepeliler...

Malumunuz Pandemi sürecine denk gelen günler de Ak Partili eski bir İlçe Belediye Başkanının İstisnai Kadro ayrıcalığı kullanılarak Ankara'da ki üst düzey akrabaların da araya girmesi ile Kartepe Belediyemiz de işe alındığını ve kadro işi halledildikten sonra kendisine Büyükşehir Belediyesin de uygun bir pozisyon düşünüldüğünü hem gazetelerden takip etmiş hemde bizde gücümüz yettiğince hem sizlerle paylaşıp hem de kendisi de adalet mekanizmasının bir parçası olan Değerli Kartepe Belediye Başkanımız Avukat Mustafa KOCAMAN'a; "Adalet bunun neresinde?" diye sormuştuk. Lakin bugün geldiğimiz nokta da duyduklarımız ve okuduklarımız... Maalesef bizlere olayın vahametinin bambaşka noktalar da olduğunu düşündürmektedir.

2 Temmuz günü Kartepe Gazetesin de Sayın Cem ŞAKOĞLU'nun Kartepe Belediyesi personeli olan bir vatandaşımız ile yaşadığı whatsapp görüşmesi ve sonrasın da yaşananları kaleme aldığı yazıyı hep birlikte okuduk. Doğrusunu söylemek gerekirse bugüne kadar Partimize ulaşan onlarca kişinin.. Belediye bünyesinde çalışıyor olarak görünen.. Falancaya filancaya yakın diye kayrılan ve korunan çalışmadan astronomik maaşlar alan bununla birlikte hepsi Ak Partili olmasına rağmen şu Başkanın adamı bu Başkanın adamı diyerek dışlanan görevden el çektirilen mobbing uygulanan personeller var bilgilerine rağmen, ben şahsen iyi niyetle Kartepe Belediyemizin kurumsal olarak bir açıklama yapmasını ve yazı da bahse geçtiği gibi kurumumuz da bu şekilde dışlanan yada yazı da ki tabirle budanan personel yoktur açıklamasını yapmasını bekledim.

Lakin Belediyemiz her konuda olduğu gibi bu konu ile ilgili de herhangi bir açıklama yapmamış olması ve yazı da bahsi geçtiği gibi budandığı söylenen personeller olduğunu red etmemiş olması aklımıza hiç istemesekte hem sükut ikrardandır sözünü hem de bazı soruları sorma ihtiyacını beraberinde getirmektedir..

1)Kartepe Belediyesi bünyesinde o veya bu sebeple korunan kollanan torpil yapılan ve çalışmadan maaş alan personel var mıdır?

2)Kartepe Belediyesi içerisinde önce ki dönemlerde üst düzey görev yapmış Başkanların veya Yöneticilerin yakınlarının budandığı dışlandığı çalışma imkanlarının olmadığı yerlere gönderilerek veya mobbing uygulanarak istifaya zorlandıkları iddaaları doğru mudur?

3)Kartepe Belediyemizce istihdam edilen Eski Belediye Başkanı Belediyemizden maaş almaktamıdır Alıyor ise hangi birimde istihdam edilmiş ve mesai saatlerinde biriminde çalışmakta mıdır?

4)2 Temmuz tarihli yazıya konu olan eski Alo Evlat personeli şu anda belediye de hangi bölümde çalışmaktadır Yazı da belirtilen whatsapp konuşmasında yazdığı gibi yüzlerine kimsenin bakmadığı doğru mudur?

5)Belediyemiz de KHK ile Kadroya geçen personele söz verilen zam verilemez iken çalışmadan veya çalıştırılmadan maaş alan personel ile ilgili Belediye yönetimimizin tasarrufu veya tasarrufları olacak mıdır Yoksa yazıda da iddaa edildiği gibi Belediye yönetiminin gücü bu şekilde personeller var ise gerçekten onlara dokunmaya yetmemekte midir?

Bu sorularımıza cevap arıyor ve Belediye kaynaklarının Beytül mal olduğunu hatırlatarak. Tüm Kartepenin ve Kartepelinin üstünde hakkının olduğu Belediyenin Adalet ile Liyakat ile ve en önemlisi Emaneti kutsal bilen bir anlayış ile yönetileceği günlerde buluşmayı ümit ediyorum"


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gün Doğmadan Neler Doğar Neler ! Yarına Dikkat !
Gün Doğmadan Neler Doğar Neler ! Yarına Dikkat !
Gazi Mustafa Kemal Atatürk Nasıl GICIK Oldu ?
Gazi Mustafa Kemal Atatürk Nasıl GICIK Oldu ?