Başkan Sezer Uçamaz’dan Kurban Bayramı Mesajı

Başkan Sezer Uçamaz'dan Kurban Bayramı Mesajı

detaylar için tıklayınız

30 Temmuz 2020 - 21:00

Kurban yakınlık demek. Yeni dostlar edinmek, dostlar arasındaki yolların dikenlerini temizlemek, uzaklaşanları yakın etmek demek. Kendinden çok yoksulları düşünmek demek. Kurban, sırat köprüsünde sırtına binilerek karşıya geçeceğimiz bir binek hayvanı değil. Dostlar arasında kurulacak köprü demek.
Asla son zamanlarda devlet eliyle paraya kurban edilen, anlamsızlaştırılan ve tatil vesilesi yapılan bir zaman dilimi değil.
Kurban etinin paylaşımı yalnız et paylaşımı değil. Dostluk ve sevgi aktarımı aynı zamanda. Ben olmaktan sıyrılıp biz olmanın vesilesi.
Elbette ki her zaman; ama özellikle bayram günlerinde kendimizi daha sık hesaba çekmeliyiz. Dilimizi, davranışlarımızı gözden geçirmeli, insan ve İslam dairesine dahil etmeliyiz.
Bu yıl Kurban Bayramını salgın gölgesi altında ve  ekonomik olarak daha zor günlerde idrak ediyoruz. Geçen yılllarda kurban kesebilen pek çok  mümin bu yıl kesemeyecek. Pek çok insan kapıyı elinde kurban tikesiyle çalacak komşusunu gözleyecek.
Bu sebepledir ki bu yıl daha sorumlu ve bayramın manasını daha çok müdrik olmak zorundayız.
İyiye, güzele, dostluğa, kardeşiliğe vesile olması dilekleri ile Kurban bayramınızı kutlar huzur ve ÎYΠ yarınlar dilerim.
#EN_KALBİ_SAYGILARIMLA…

#SEZER_UÇAMAZ 
#ORDU_ÎL_GENÇLÎK_KOLLARI_BAŞKANI
#HABERASÎORDUÎL_TEMSÎLCÎSÎ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş haber: Kılıçdaroğlu ve CHP'lilere mermili tehdit için istenen ceza belli oldu
Flaş haber: Kılıçdaroğlu ve CHP'lilere mermili tehdit için...
Askerleri taşıyan midibüs kaza yaptı: maalesef çok sayıda askerimiz
Askerleri taşıyan midibüs kaza yaptı: maalesef çok sayıda...