Bahçeli Cumhur İttifakına Ve Erdoğan’a Desteğini Çekecek !

Bahçeli Cumhur İttifakına Ve Erdoğan'a Desteğini Çekecek !

haberin detayı için tıklayınız

05 Mart 2021 - 21:52

Fehmi Koru, kendisine ait sitede yayınladığı bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı ‘insan hakları eylem planı’ konusunda farklı düşünceler nedeniyle çıkmaza girdiğini yazdı.

Gazeteci Fehmi Koru, kendi adını taşıyan sitesinde yayınladığı yazısında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın açıkladığı, ‘insan hakları eylem planı’ nedeniyle bir açmaza girdiğini yazdı.

 

"BAHÇELİ'NİN DESTEĞİNİ KAYBEDEBİLİR"

 

Fehmi Koru, Erdoğan'ın açıkladıklarını yapması halinde Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş gibi isimlerin serbest bırakılması sonucunu doğuracağını ve bu nedenle  Devlet Bahçeli’nin desteğini kaybedebileceğini dile getirdi.

 

"İKTİDARI KAYBETMESİNİ GETİREBİLİR"

 

Öte yandan, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmaması halinde ise  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söylemini eyleme dönüştürmemesi nedeniyle iktidarı kaybedebileceğini iddia eden Fehmi Koru, "Vazgeçmesi, söylemini eyleme dönüştürmemesi ise, ‘yüzde 50+1’ şartı yüzünden, MHP desteğine rağmen, yapılacak ilk seçimde iktidarı kaybetmesini getirebilir…" değerlendirmesinde bulundu.

 

İşte, Fehmi Koru'nun dikkat çeken o yazısı;

 

Ve, bir açmaz

 

Herhalde açmazın farkındasınızdır…

 

Planı eyleme dönüştüremezse ekonomide yaşanan sıkıntıların ortadan kalkmasını ve halkın kendisine verdiği desteğin devamını sağlayamama ihtimali var AK Parti’nin; iyi niyet metnini eyleme dönüştürmeye kalkarsa bu defa da iktidar ortağı Devlet Bahçeli’nin desteğini kaybedebilir.

 

İlan ettiği metinde ısrarcı olması, Devlet Bahçeli’nin mutlaka gerçekleşmesini istediği HDP’nin kapatılması projesinden vazgeçilmesi, cezaevlerinde bulunan ve MHP liderinin hiç de hoş olmayan vasıflar atfettiği Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş gibi isimlerin serbest bırakılması sonucunu getirecek…

 

Vazgeçmesi, söylemini eyleme dönüştürmemesi ise, ‘yüzde 50+1’ şartı yüzünden, MHP desteğine rağmen, yapılacak ilk seçimde iktidarı kaybetmesini getirebilir…

 

Hangisi?

 

Görüşme bir ‘üçüncü yol’ arayışıyla ilgili olabilir. 

 

Üçüncü yollar tekin değildir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş Haber:  MHP'li Başkanlara Silahlı Saldırı
Flaş Haber: MHP'li Başkanlara Silahlı Saldırı
Defalarca Kanseri yenen Kansere Karşı Mücadelesi İle Bilinen Güler Yüzlü İnsan Olcay Senem Hayatını Kaybetti
Defalarca Kanseri yenen Kansere Karşı Mücadelesi İle Bilinen...