Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin BAŞ: İslam...

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin BAŞ: İslam dünyasının üçüncü dini bayramı olan Gadir-i Hum Bayramı’nı kutladı

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin BAŞ: İslam dünyasının üçüncü dini bayramı olan Gadir-i Hum Bayramı’nı kutladı

Editor: Süperadmin
28 Temmuz 2021 - 16:30

Gadir-i Hum Bayramı...
BTP lideri asırlarca süren karartmaya dikkat çekti. 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin BAŞ Ramazan ve Kurban’dan sonra İslam dünyasının üçüncü dini bayramı olan Gadir-i Hum Bayramı’nı kutladı.
BTP lideri mesajında: “Müslümanlar ayrışarak değil, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) önünde birer saman çöpü sürüklenerek değil gerçek İslam’ı temsil eden Ehl-i Beyt ortak paydasında bir bilek bir yürek olarak izzet ve şerefine kavuşacaktır.” ifadelerini kullandı.
İşte BTP liderinin Gadir-i Hum mesajı
……
Hicri takvime göre Zilhicce ayının 18. günü Gadir-i Hum Bayramı olarak kutlanmaktadır. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV) Veda Haccı sonrası Mekke’den Medine’ye dönerken ashabını Gadir-i Hum denen yerde toplamış ve Hz. Ali’nin imametini ilan etmiştir. 
Ayetle sabit olan ve tam 220 Sünni kaynak tarafından da doğrulanan bu olay, Gadir-i Hum Bayramı olarak kutlanmaktadır. 

“Asırlar süren karartmaya Prof. Dr. Haydar Baş son verdi”

Maalesef bu önemli gün ülkemizde geniş kitlelerce bilinmemektedir. 
Bunun da nedeni İslam tarihinin belli kesitlerine asırlarca uygulanan bilinçli bir karartmadır.
Bu karatma Emevi karartmasıdır ve ne yazık ki günümüze kadar gelmiştir.
Neyseki merhum genel başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş tarihi gerçeği ortaya koydu ve böylesine hayati bir mesele daha fazla gizli kalmadı.
O, bu günü 2018 yılındaki mesajında şu şekilde izah etmişti; "İslam dünyasında bırakılan en değerli miras Gadir Günü'ne aittir ve tüm ümmete bırakılmış, emanet edilmiştir. Zira Gadir günü, Hz. Peygamber kendinden sonra ümmete kimin halife olacağını ilan etmiştir”
Bu vesile ile ortaya koyduğu Ehl-i Beyt Külliyatı ile gerçek İslam’ı insanlığa anlatan ebedi genel başkanımıza sonsuz hürmetlerimizi arz ediyoruz.

“İslam dünyasının tevhidinin merkezi Ehl-i Beyt’tir”

Prof.Dr.Haydar Baş’ın Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt’tir duruşu bugün kaos içindeki İslam dünyasının aradığı reçetedir. 
Müslümanlar ayrışarak değil, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) önünde birer saman çöpü gibi sürüklenerek değil, gerçek İslam’ı temsil eden Ehl-i Beyt ortak paydasında bir bilek bir yürek olarak izzet ve şerefine kavuşacaktır.
Bu vesile ile tüm Müslümanların Gadir-i Hum Bayramını tebrik ediyor, başta Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV) olmak üzere, tüm Ehl-i Beyt’ten şefaatçimiz olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TİYAD Başkanı Altıparmak'tan Ankara Kulübü Başkalığına Seçilen Metin Özaslan'a Tebrik
TİYAD Başkanı Altıparmak'tan Ankara Kulübü Başkalığına...
İYİ Partiye Katılımlar devam ediyor ! Babaeski'de Günlük üye rekoru kırıldı
İYİ Partiye Katılımlar devam ediyor ! Babaeski'de Günlük üye...