Babaeski İYİ Parti Yıkılma Tehlikesi olan köy köprüsünü TBMM...

Babaeski İYİ Parti Yıkılma Tehlikesi olan köy köprüsünü TBMM Meclis gündemine taşıyor

Editor: Süperadmin
16 Haziran 2021 - 20:27 - Güncelleme: 16 Haziran 2021 - 20:31

KUZUÇARDAĞI - KARACAOĞLAN KÖPRÜSÜNÜ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIYORUZ...
İlçe Başkanımız Ayhan Akcan bugün, köy ziyaretleri kapsamında  Kuzuçardağı ve Karacaoğlan Köylerimizdeydi. 
Başkanımız Akcan, Kuzuçardağı Köy Başkanımız Yamen Güngörmez'le köylülerimizin yanısıra, Karacaoğlan Köyümüzün Muhtarı Sayın Nazmi Yılmaz ve Kuzuçardağı Köyümüzün Muhtarı Sayın Hakan Altıntaş'la da görüşmede bulundu, sorunlarını dinledi.
Muhtarlarımızın ve köylülerimizin acilen çözülmesini istedikleri ortak bir dertleri var. Yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olan köprüleri...
İki köyümüzün tek bağlantısı olan bu köprü 1966 yılında yapılmış. 
Muhtarlarımızın aktardığına göre, 5 yıl önceki fizibilite raporunda, köprünün ömrünü tamamladığı, yıkılarak yenisinin yapılması gerektiği belirtilmiş.
Ancak taşıma gücü kalmayan köprü için her seçimden önce sözler verilmesine, çeşitli makamlara müteaddid defalar bildirim yapılmasına rağmen hiçbir işlem yapılmamış.
Muhtarlarımız ve köylerimizin sakinleri;
"köprünün bu durumundan çok endişeliyiz, bir adım atılması için illaki başımıza birşey mi gelmesi gerekiyor. Bir an önce köprünün yıkılarak yenisinin yapılmasını istiyoruz" dediler.
İlçe Başkanımız Ayhan Akcan, muhtarlarımıza ve köy sakinlerine şöyle seslendi.
"Bu köprü sadece Karacaoğlan ve Kuzuçardağı köylerimizin değil, civar köylerimiz olan Kadıköy, Oruçlu, Terzili, Karahalil, Yenimahalle köylerimizin de geçiş güzergahında.
Bir hayli kullanılan bir köprümüz.
Bu kadar işlek yolları birbirine bağlayan köprünün yıllarca adeta faciaya davetiye çıkarırcasına kaderine terk edilmesi kabul edilemez.
Bu köprünün ivedilikle yıkılarak günün koşullarına uygun köprü yapılmalıdır. Zira iki aracın yan yana geçemediği köprüden bahsediyoruz.
Ben İYİ Parti Babaeski İlçe Başkanı olarak konunun Milletin Meclisinde gündeme getirilmesi için elimden geleni yapacağım.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bağımsız Türkiye Partisi  Genel Başkanı Hüseyin BAŞ: İslam dünyasının üçüncü dini bayramı olan Gadir-i Hum Bayramı’nı kutladı
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin BAŞ: İslam...
Antalya Manavgat Yanıyor ! Çok Sayıda Orman Yangını ! İYİ Parti Millet vekili Feridun Bahşi Yangın Alanında
Antalya Manavgat Yanıyor ! Çok Sayıda Orman Yangını ! İYİ...