Askerimize Verilen Değer ! Sefter Taş ve Fethi Şahin’in şehit...

Askerimize Verilen Değer ! Sefter Taş ve Fethi Şahin'in şehit edilme görüntülerini çektiren ve servis eden IŞİD'li Ömer Yetek serbest kalmış!

Askerimize Verilen Değer ! Sefter Taş ve Fethi Şahin'in şehit edilme görüntülerini çektiren ve servis eden IŞİD'li Ömer Yetek serbest kalmış!

Editor: Süperadmin
24 Eylül 2021 - 10:07

Askerlerimizi Sefter Taş ve Fethi Şahin’in yakılma anının görüntülerini çektiren ve servis eden IŞİD’li Ömer Yetek’in, 16 Nisan 2020'de tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildiği ortaya çıktı. Yetek ise serbest kaldıktan sonra kayıplara karıştı. Yetek'in nerede olduğu bilinmiyor.

 

IŞİD'in 22 Aralık 2016'da şehit ettiği Sefter Taş ve Fethi Şahin’in yakılma anının görüntülerini çektiren ve servis eden Ömer Yetek, 2018 yılında Ankara’da yakalanmıştı. IŞİD’in “medya bakanlığı” çalışanı olan Ömer Yetek'in 16 Nisan 2020'de serbest bırakıldığı ortaya çıktı. 

Serbest bırakıldıktan sonra nerede olduğuna dair bilgi alınamayan Yetek, kayıplara karıştı.

ANKA'dan Tamer Arda Erşin'in edindiği bilgilere göre, Yetek; 2018 yılında Ankara Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı’nda alınan ifadesinin ardından, adliyeye sevk edildi.

Tutuklanan Yetek hakkındaki soruşturma dosyası, “yetkisizlik” kararı ile İstanbul’a gönderildi. Yetek, hakkındaki yargılama İstanbul’da sürerken, 16 Nisan 2020 tarihinde tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Yetek’in şu an nerede olduğu bilinmiyor.

- Yetek, 2018 yılında alınan ifadesinde IŞİD’in askeri yapılanmasını anlatmış ve şu iddiaları sıralamıştı:
- 20 Temmuz 2015 Suruç, 10 Ekim Ankara Tren Garı ile 20 Ağustos Gaziantep düğün saldırıları emrini Ebu Zeynep Halebi verdi.
- Türkiye’deki saldırıları organize eden Abullatif Efe kod isimli Yunus Durmaz’ın IŞİD’in dış istihbarat birimi çalışanıydı.
- IŞİD’in Muğla’nın Bodrum, İzmir’in Çeşme ve Aydın’ın Didim ilçelerine yönelik saldırı planı yapıyordu.
- Organize suç örgütü yöneticiliğinden hakkında yakalama kararı çıkarıla Sedat Peker ve bir milletvekiline IŞİD suikast düzenleyecekti.
- IŞİD'e katılan Türklerin ‘Fursanül Hilafe Ketibesi’ne giriyordu. Ketibenin başında Gaziantepli Cengiz Dayan vardı.

Kaynak: https://www.aykiri.com.tr/sefter-tas-ve-fethi-sahin-in-sehit-edilme-goruntulerini-cektiren-ve-servis-eden-isid-li-omer-yetek-serbest-kalmis/14490/

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta: Dünya Sağlığı için Umut Haline Gelmiş Durumdayız
AKP Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta: Dünya Sağlığı...
Yok Artık ! Çamlıca Cami İçin İBB'den 290 Milyon dolar Çıkmış Camiye Sadece 60 Milyon doları harcanmış
Yok Artık ! Çamlıca Cami İçin İBB'den 290 Milyon dolar...