Akşener’den Çok Sert EYT Açıklaması ’’ Bu Vatandaşların...

Akşener'den Çok Sert EYT Açıklaması '' Bu Vatandaşların Hakları Yok Sayılamaz ''

Akşener'den Çok Sert EYT Açıklaması '' Bu Vatandaşların Hakları Yok Sayılamaz ''

14 Şubat 2020 - 16:26

Sın iki gündür Bursa ve ilçelerinde sokak sokak gezerek, esnaf ziyaretleri yapan ve vatandaşı dinleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Heybeli Otel'de basın mensuplarıyla buluştu.

 

Akşener, enbursa.com'un sorusu üzerine EYT konusunda şunları söyledi:

 

"EYT'lilerle ilgili biz kanun teklifi, soru önergesi, araştırma önergesi yollarını deneyerek, onları gündemde tutmaya çalışıyoruz. EYT'lilerin ortaya çıkardığı platformlar da bunu biliyor. Hemen hemen her konuşmamın içine de onu koyuyoruz, unutulmamasını sağlamak için. Kanun tekliflerimiz kadük oluyor zaten. Orada bir meselemiz yok. Araştırma önergelerimizin, kimin hakkında ne araştırma önergesi verirsek verelim, reddediliyor.

Ama en azından o hafta onlar konuşuluyor. Yöntemimiz bu. EYT'lilerin de bizden istediği, bizi unutturmayın. Ama şunu söylüyoruz: Allah bize nasip eder, seçmen bu teveccühü gösterirse, EYT'lilerin meselesini çözeceğiz diyoruz. Bu arkadaşlarımızınama henüz seçim yok, seçime kadar olan sürede iktidar partisinin bu insanların gözünün içine bakabilmesini sağlamak gibi de bir görev elde ettik. Yaptığımız iş budur, onlar da bundan memnun.

Yani iktidar çözse razılar, çünkü zaman uzuyor. Bizden istenen bunu sürekli gündemde tutmak. Bizim gündemde tutmamız da etkili oluyor, o da enteresan bir şey. EYT sorunu çözülmedi ama tüm Türkiye'nin bu konuda bilgi sahibi olmasını sağladık."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ürettikleri Koronavirüs İlacını Bütün Ülkelere Ücretsiz Gönderiyorlar
Ürettikleri Koronavirüs İlacını Bütün Ülkelere Ücretsiz...
Akşener’den infaz indirimi yasası tepkisi!
Akşener’den infaz indirimi yasası tepkisi!