AKP’ye Büyük Darbeyi Gençler Vuracak ! Gençlerle Yapılan...

AKP'ye Büyük Darbeyi Gençler Vuracak ! Gençlerle Yapılan Ankette AKP Sıfır Çekti

AKP'ye Büyük Darbeyi Gençler Vuracak ! Gençlerle Yapılan Ankette AKP Sıfır Çekti

12 Ocak 2020 - 14:04

Optimar Araştırma Şirketi, Ahmet Davutoğlu'nun lideri olduğu Gelecek Partisi ve Ali Babacan'ın kuracağı yeni partiyle ilgili son anketin sonuçlarını açıkladı.

Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir, son yaptırdıkları seçim anketleriyle ilgili yeni verileri paylaştı.

Hilmi Daşdemir, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun geleceğinin iki soruya bağlı olduğunu belirterek, "Bu iki isim, kendileri seçim kazanmak için mi geliyor? Yoksa Millet İttifakı'na destek olmak için mi? Yoksa AKP iktidarına kaybettirmek için mi? Temel itibariyle bakıldığı zaman bunlar kemik AKP seçmeni açısından önemli sorular. Yapılan ittifaklarla baraj olayınında bir anlamı kalmadı" dedi.

Daşdemir Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek Partisi'nin ve Ali Babacan'ın yakın zamanda kuracağı partinin oy seviyesinin yüzde 0.5 bandında olduğunu söyledi.

Hilmi Daşdemir, gelecekte iktidar partisinin belirlenmesinde ciddi rol oynadıklarını belirtti. Daşdemir, Türkiye'deki gençlerin gelecekten endişe duyduklarını belirterek, AKP iktidarının gençlere uzak olduğunu söyledi.

Biz10 TV'ye açıklamalarda bulunan Hilmi Daşdemir şöyle devam etti:

 

YENİ PARTİLERİN OY ORANI YÜZDE KAÇ ?

Karasızların ne durumda olduğu burada çok belirleyici. Yaptırdığımız son anket, Ahmet Davutğlu'nun partisini kurduktan sonraki süreçte yapıldı. Ali Babacan'ın da yakın zamanda kuracağı partiyle nabzın tam olarak belirlenecek. Araştırmayı, yüzde 0.5 gibi potansiyeli olduğunu gördük. Benzer bir şekilde yeni kurulması beklenen partinin de aynı seviyede gözüküyor."

"GENÇLER BELİRLEYİCİ OLACAK"

"Temelde aslında asıl belirleyici olan oy kullanacak yeni genç seçmenler olacak. 2023'e kadar toplamda 4.5-5 milyon civarında yeni seçmenin katılacağı öngörülüyor. Bu süreç, her geçen yıl gençlerde belirleyici olacak. AKP seçmeni bağlamında gençlerle bağının biraz zayıf olduğunu söyleyebilir. Ayrıca genç seçmenlerinde AKP iktidarına biraz uzak kaldığını belirtebiliriz."

Daşdemir, vatandaşların erken seçim kararı olmayacağını da ayrıca belirti.

 

Kaynak: yenıcag

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet
    2 ay önce
    Eyt ve eyt linin eş ve cocuklari akp ve mhp ye kaybettirecek restininizi gördük madem poker oynuyoz restinize rest
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul Valisi Yerlikaya emekçilerle dalga geçiyor  48 saat evden çıkma diyor İstanbul’da 4,5 milyon çalışan işe gitmek için evden çıkmak zorunda.
İstanbul Valisi Yerlikaya emekçilerle dalga geçiyor 48 saat evden...
Flaş Haber: İçişleri Bakanlığı: Gece yarısından itibaren ticari taksilerin trafiğe çıkışı sınırlanacak
Flaş Haber: İçişleri Bakanlığı: Gece yarısından itibaren...