AKP’li Üsküdar Belediyesinden Ülkücü Ozan Arif’e Büyük...

AKP'li Üsküdar Belediyesinden Ülkücü Ozan Arif'e Büyük Saygısızlık

detay için tıklayınız

11 Şubat 2020 - 15:03

Milliyetçi camianın büyük ozanı Ozan Arif, vefatının birinci yılında İstanbul Üsküdar’da düzenlenecek programda anılacaktı. AKP’li Üsküdar Belediyesi, anma etkinliğine bir hafta kala hiçbir gerekçe göstermeden programı iptal etti.
Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in sembol isimlerden Ozan Arif’in vefatının yıl dönümünde düzenlenecek anma programına, AKP’li Üsküdar Belediyesi engel çıkardı. 

Ozan Arif için Üsküdar Belediyesi'ne ait Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan anma programı, etkinliğe bir hafta kala belediye tarafından gerekçe gösterilmeden iptal edildi.

Programın hiçbir gerekçe gösterilmeden iptal edilmesinin ardından tertip komitesi adına açıklama yapan Oğuzhan Hasar, "Büyük bir coşku ve ahde vefa duygusuyla düzenlediğimiz programımız Üsküdar Belediye Başkanlığınca herhangi bir gerekçe gösterilmeden iptal edilmiştir" ifadelerini kullandı.

Tertip Komitesi tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde:


 
"Türk Milliyetçileri olarak Çağımızın Dede Korkut’u Ozan Arif için Üsküdar’da 18 Şubat 2020 tarihinde Bağlarbaşı Kültür Merkezinde düzenleyeceğimiz anma programı, programımıza bir hafta kala Üsküdar Belediyesi tarafından gerekçe gösterilmeden iptal edilmiştir.

Türk Milliyetçilerinin kültürel mirası, Türk Milletinin Büyük Ozanı, Ozan Arif’i vefatının 1. Yıl dönümünde, dava arkadaşları olarak anma programı tertip ettik. Türkiye’nin dört bir yanından Türk Milliyetçilerinin katılacağı programımız, Üsküdar Belediyesinden gerekli izinler alındıktan sonra, davet ve duyurular kamuoyuyla paylaşılmıştır. Büyük bir coşku ve ahde vefa duygusuyla düzenlediğimiz programımız Üsküdar Belediye Başkanlığınca herhangi bir gerekçe gösterilmeden iptal edilmiştir.

Biz Türk Milliyetçileri olarak, ömrünü Türk Milletine adamış Büyük Ozanımız ve kültürel mirasımız Ozan Arif için, bütün engellemelere rağmen anma programımızı “sokakta dahi olsa” gerçekleştireceğiz.

Yeni programımızın yeri ve tarihi, Türk Milliyetçilerine ve Büyük Türk Milletine en kısa sürede bildirilecektir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aydınlılar Söke’ye ağlarken AK Parti İl Başkanı böyle poz verdi
Aydınlılar Söke’ye ağlarken AK Parti İl Başkanı böyle poz...
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan Halk TV Tepkisi : RTÜK'ün Fikir Polisliğine soyunması kabul edilemez
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan Halk TV Tepkisi :...