Akp’li İsimden MHP’lideri Bahçeli’ye Çok Sert İthamlar !...

Akp'li İsimden MHP'lideri Bahçeli'ye Çok Sert İthamlar ! Kullanma Süresi mi Doldu ?

12 Aralık 2019 - 06:56

"Bana insanların aklıyla dalga geçmenin, akıl dışı olmanın resmini çizebilir misin?" diye sorsanız, "hayır" derim. Ancak, insan aklıyla dalga geçmenin nasıl olacağına dair akıl dışı bir yazı gösterebilirim. Öyle ki geçtiğimiz günlerde iktidara yakın medyada bu anlamda güzel bir örnek ortaya çıktı.

AKP eski milletvekili ve Star gazetesi yazarı Resul Tosun, "FETÖ'nün siyasi ayağı" başlıklı, "aklımızla dalga geçme" dedirtecek cinsten yazısında, "FETÖ'nün siyasi ayağı açıklanmalı" diyenlerin amacının iktidar partisini töhmet altında bırakmak olduğunu belirtti.

Cumhur İttifakı'nın ortağı MHP'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli de, zaman zaman FETÖ'nün siyasi ayağının halen ortaya çıkarılmadığını hatırlatıyor ve gerekenin yapılması yönünde açıklamalarda bulunuyor. Bu durumda, Tosun'un töhmet iddiasının muhataplarından biri de Devlet Bahçeli oluyor.

Tosun'un bu mantığından hareketle, Devlet Bahçeli'nin FETÖ'nün siyasi ayağına yönelik yaptığı açıklamaların, FETÖ ile mücadele kapsamında değil, iktidar partisini töhmet altında bırakmaya yönelik olduğunu öğrenmiş olduk.

Tosun, Bahçeli'yi töhmet altında bıraktığı yazısında şöyle diyor; "İktidar partisinin, hizmet diye anılan sonra FETÖ'ye dönüşen cemaat fertleriyle ilişkisi de her T.C. vatandaşıyla ilişkisiyle aynıdır. 'Ne istediler de vermedik' söylemi sadece onlar için değil bütün vatandaşlar için geçerli bir söylemdir."

Buraya kadar duyduklarınızla hayrete düşmeyin, acı acı tebessüm etmeyin hemen! Zira Tosun devam ediyor ve şöyle diyor; "Malum cemaatin terör örgütüne dönüştüğü anlaşıldığında ise bu kesime en büyük tepkiyi iktidar partisi vermiştir."  

Duydunuz mu? AKP iktidarının FETÖ ile vaktiyle kurduğu ilişki, her vatandaşla kurduğu ilişki ile aynıymış. FETÖ ile adeta ülkeyi koalisyon şeklinde yönettiğinizi unutalım da, senin bu algına kurban olalım mı Sayın Tosun, ne dersin?

Vatandaşları AKP'ye oy verenler ve vermeyenler olarak iki boyutta gören, vatandaşların eliyle muhalefetin elinde olan belediyelere zorluk çıkaran bir iktidarın her T.C. vatandaşına eşit gözle baktığını unutalım da, senin bu dediklerini yutalım mı Sayın Tosun?

Mesela iktidara biat etmemiş, iktidara yakın durmamış hangi yapı, FETÖ gibi "ne istediyse almıştır" bir tane örneği var mı? FETÖ'cülere "ne istedilerse verenler" çiftçiye ananı da al git demediler mi? FETÖ'cülerin referansı ile kamuda işe alımlar, FETÖ'ye parsel parsel peşkeşler gerçekleştiren iktidar, hangi vatandaşa FETÖ'ye durduğu kadar yakın durdu?

AKP iktidarı, FETÖ'nün FETÖ olduğunu ne zaman anladı? 17-25 Aralık süreci ile mi? Hayır. FETÖ, 17-25'ten önce de başta Ergenekon ve Balyoz olmak üzere, kumpaslarla terör örgütü olduğunu sergiliyordu. O kumpasların savcılığına kimlerin soyunduğu, kimlerin meseleye bağırsak temizleme işi olarak baktığını her T.C. vatandaşı gibi Resul Tosun da çok iyi biliyor ama aklımızla dalga geçeceği tutmuş işte. Tutmuş ama aklı da tutulmuş, çünkü 17-25 Aralık öncesinde FETÖ'nün nasıl bir yapı olduğunu söyleyenler, yazanlar yokmuş gibi köşesinde şov yapmış. 

Oysa FETÖ, AKP'nin elinde tuttuğu bir silahtı. O silah, bu ülkenin vatansever, milliyetçi, Atatürkçü, aydın insanlarına sıkıldı. Ne zaman FETÖ silahının namlusu AKP'nin kendisine döndü, o vakit AKP 17-25 öncesinde de FETÖ'ye FETÖ diyenlerin noktasına geldi!

FETÖ, AKP'ye dokunmadığı sürece, Resul Tosun gibilerin nezdinde asla bir terör örgütüne dönüşmeyecekti. Resul Tosun, FETÖ'cülerin TSK'ya kurulan kumpaslardan da yargılandığını biliyor mu acaba? Yoksa o kumpasların 17-25 sonrasında gerçekleştiğini mi sanıyor?

Abarttığımı düşünen varsa, Resul Tosun'un yazısının son bölümündeki şu ifadeye baksın; "FETÖ'nün siyasi ayağını iktidar partisinde aramak Nasreddin Hoca'nın karanlık odada kaybettiği iğneyi bahçede araması gibi akıl dışı bir arayıştır." Evet, uzayda aramak lazım FETÖ'nün siyasi ayağını zaten.

Uzayda aramak lazım, çünkü FETÖ'nün devlete sızdığını söyleyenlere kargaların bile güleceğini ifade edenler, FETÖ'nün kendi iktidarlarında nasıl büyüdüğünü söyleyenler, 2004'teki FETÖ'yü bitirmeye yönelik MGK kararını uygulamadıklarını böbürlene böbürlene anlatanlar, ne AKP'de ne Türkiye'de ne de gezegenimizde değil, uzaydaydılar.

Resul Tosun ne ile kafayı bulduysa, gerçekleri ters görür olmuş. Şimdi kendisinden bu şekilde bir yazıyı da, zaman zaman "FETÖ'nün siyasi ayağı ortaya çıkarılmalı" çıkışını yaparak AKP'yi töhmet altında bırakan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin söz konusu çağrısı hakkında yazmasını bekliyoruz. İttifak ortağını töhmet altında bırakmak, millî beka ve huzurun teminini ortadan kaldırır, Allah muhafaza...

Kaynak: AKP'li isimden Devlet Bahçeli'ye sert itham! - Fatih Ergin

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş
İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş "Hastaneler dolu, test...
İyi Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu Memleket Masasına” bekliyoruz
İyi Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu Memleket...