Adalet Yerini Buldu ! Vatandaşa Sokak Ortasında Küfür Ve Darp...

Adalet Yerini Buldu ! Vatandaşa Sokak Ortasında Küfür Ve Darp Eden Polis Görevden Alındı

Editor: Süperadmin
27 Kasım 2021 - 19:43

İzmir'de apartmanın otoparkına aracını part etmek isterken polis şiddetine maruz kalan Volkan Karaaslan, "Polisin şiddetini yaşamayana kadar böyle bir şeyin olacağına inanmazdım. Annem dakikalarca polis tarafından şiddet gördü. Psikolojik olarak kötü bir durumdayım. Annemin şiddet görürken ki an aklıma geldikçe içim parçalanıyor. Olay olduğunda beri doğru düzgün uyuyamıyorum”dedi.

 

İzmir’in Buca ilçesinde evinin önüne arabasını park etmek için için polis korna çalan Volkan Karaaslan yaşadıklarını anlattı. Karaaslan, “Polisin şiddetini yaşamayana kadar böyle bir şeyin olacağına inanmazdım. Annem dakikalarca polis tarafından şiddet gördü. Psikolojik olarak kötü bir durumdayım. Annemin şiddet görürken ki an aklıma geldikçe içim parçalanıyor. Olay olduğunda beri doğru düzgün uyuyamıyorum” dedi.

İzmir’in Buca ilçesine bağlı Mustafa Kemal Mahallesi’nde arabasını evinin önüne park etmek isteyen Volkan Karaaslan isimli yurttaş, yolu kapatan polisleri uyarmak amacıyla kornaya bastı. Korna basıp yol istediği için polisler tarafından darp edilen Volkan ile annesi Filiz Karaaslan’ın görüntüleri sanal medyada yayınlandı. Çok sayıda kişinin tepki gösterdiği görüntülerde bir grup polisin aileye hakaret ve şiddet ettiği görülüyor.

‘SENİ BURADA İNFAZ EDERDİM’

Polis şiddetine maruz kalan Volkan Karaaslan ile annesi Filiz Karaaslan, yaşananları Mezopotamya Ajansı’ndan Hakan Yalçın’a anlattı. Volkan Karaaslan, aracını evin önündeki otoparka park etmek için polise korna çalarak, “Müsaade eder misiniz arabamı park edeyim” dedikten sonra polisin arabasının camına sert bir şekilde vurarak, yüksek sesle “Kimliğini ver” dediğini aktardı. Arabadan indikten sonra polisin Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgulaması yaptığını söyleyen Karaaslan, GBT’yi neden yaptıklarını sorması üzerine polisin kendisine “Merak etmek terörle ilişkin olsa seni burada infaz ederim” dedi. Polisin kendisini bahçe duvarına doğru götürerek, gözüne biber gazı sıktığını söyleyen Karaaslan, cinsiyetçi küfürler attıklarını söyledi. Bunun üzerine olayın büyüdüğünü sözlerine aktaran Karaaslan, “Tepki gösterdiğim için tekme tokatla kafama ve yüzüme vurdular. Uzun süre darp edildikten sonra balkondan annem gördü, aşağıya indi. Beni ellerinden almaya çalışırken oda darp edildi” diye konuştu.

Kafasına ve yüzüne aldığı darbeler sonucunda şişkinlik oluştuğunu söyleyen Karaaslan, darp raporu almasına rağmen bir buçuk gün gözaltında tutulduğunu aktardı.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Annesinin gözü önünde darp edildiğini ve sözlü şiddet maruz kaldığını söyleyen Karaaslan, polis şiddetinden sonra geceleri uyuyamadığını belirtti. Karaaslan, “Polisin şiddetini yaşamayana kadar böyle bir şeyin olacağına inanmazdım. Annem dakikalarca polis tarafından şiddet gördü. Devlet ve polisin hiç bir şekilde halkı korumadığını gördüm. Kadına şiddet uygulayan bir devlet anlayışı olabilir mi? Psikolojik olarak kötü bir durumdayım. Annemin şiddet görürken ki an aklıma geldikçe içim parçalanıyor. Olay olduğunda beri doğru düzgün uyuyamıyorum” diye konuştu.

Kendisini darp eden polisler hakkında İzmir Adliyesi’nde savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirten Karaaslan, sonuna kadar davanın takipçisi olacağını kaydetti.

ANNE: CEZASIZ KALMASIN

Anne Filiz Karaaslan (51) ise, yaşadığı şiddeti şu şekilde aktardı: “Evde kızımla konuşurken dışarıdan bağırtılar gelmeye başladı. Aşağıya koştum ve oğlumun darp edildiğini gördüm. O sırada polis çocuğuma senin ‘Annene bilemem ne yaparım’ diye bağırıyordu. Bende çocuğumu polisin elinden almak için araya girdim. Polise sen nasıl çocuğumu darp edip küfür ediyorsun diye karşı çıktım. Bunu söyleyince polisler kafama isabet edecek şekilde yumruklayıp yere yatırdılar.”

Karaaslan, kendilerine yapılan haksızlığın cezasız kalmamasını isteyerek, “Devletin polisi bunu yapıyorsa herkes istediği her şey yapabilir. Yaşadığım hukuksuzluğunu sonuna kadar mücadelesini vereceğim” dedi.

POLİSLERDEN BİRİ GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI 

İzmir Valiliği, Buca ilçesinde bazı polislerin bir vatandaşı darp etmesi olayıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, adli ve idari soruşturma başlatıldığını ve 1 polis memurunun görevden uzaklaştırıldığını bildirdi.

Valilik açıklamasında, 24 Kasım’daki olayda polisin, öğrencilerin güvenliği için bölgede denetim ve kontrol görevi yaptığı belirtilerek, şunlar kaydedildi: Polis ekiplerimizin uygulamaları esnasında bir kısım vatandaşlarımızın polise mukavemet ettiği, bir polisimizi darp ettiği, polisimizin bu vatandaşlara müdahalesi sırasında ise orantısız güç kullanıldığı anlaşılmıştır. Bunun üzerine olaya müdahale eden, orantısız güç kullanan personelimiz hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmış, vatandaşlarımıza tekme savuran bir polis memurumuz da soruşturma çerçevesinde görevden uzaklaştırılmıştır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ PARTİ MUĞLA 2022 'İN İLK İLÇE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI
İYİ PARTİ MUĞLA 2022 'İN İLK İLÇE BAŞKANLARI TOPLANTISI...
Siyasetçi ALİ YÜCEL İRİ'den ziyaret
Siyasetçi ALİ YÜCEL İRİ'den ziyaret