Tekrar Karneli Satış Dönemi mi?
Karadenizli ASENA

Karadenizli ASENA

Ülkücü Kadınlar

Tekrar Karneli Satış Dönemi mi?

09 Şubat 2019 - 21:55 - Güncelleme: 09 Şubat 2019 - 21:58

Tekrar Karneli Satış Dönemi mi?

 

Züğürt Ağa, filminde elinde ne var ne yok bütün arazilerini satan haşmetli ağa göç ettiği kente birçok iş denese de hiç birinde tutturamaz.

En son kırık bir kamyonetin kasasına doldurduğu domatesleri satmak için seyyar satıcılığa başlar fakat maalesef bunu da beceremez.

 

AKP hükümeti de züğürt ağa misali iktidara geldiği günden beri Cumhuriyet hükümetlerinden devraldığı 3 tane cam fabrikası, 4 tane Gübre Fabrikası, 5 tane sigara fabrikası, Sakarya Traktör işletmesi, Mazıdağı Fosfat Tesisleri, 17 tane şeker fabrikası, 57 tane baraj, 17 tane elektrik dağıtım şirketi, 10 tane termik santral, Sümer Holding ve bünyesindeki 13 adet fabrika ve tesis, Eti Alüminyum A.Ş ye ait iki fabrika ve onlarca tesis, BUMAŞ, ERYAĞ TAKSAN, TÜGSAŞ, TÜMOSAN, BURSAGAZ, ESGAZ, GERKONSAN, DİTAŞ, ZİRAİ DONATIM, MERİNOS, HEKTAŞ ve SÜTAŞ'a ait onlarca fabrika ve tesis, Kibrit Fabrikalarından Alkollü İçki Fabrikalarına kadar, Et Balık Tesislerinden, Liman İşletmelerine, Bankacılıktan Sigortacılığa, Madencilikten kağıt fabrikalarına kadar, onlarca fabrika ve tesis, Otel ve Sosyal Tesislerden, gemilere kadar, yüzlerce gayrimenkul, ayrıca İSDEMİR, ERDENİR, KARDEMİR, TÜRK TELEKOM, PETKiM, TÜPRAŞ, ASELSAN, gibi devler, bunların dışında Araç Muayene İstasyonları gibi bir takım hak ve imtiyazları sattı, şimdi ''Züğürt Ağanın seyyar satıcılığı misali'' tanzim satış mağazaları açacağım diyor.

 

Devlet kumaş mı dokurmuş diyerek yukarıda sayılan ve sayılamayan yüzlerce fabrika ve tesis ayrıca binlerce kıymetli mülkü ve kuruluşlu sat. Sonra kumaş mı dokurmuş dediğin devlete kabzımallık yaptır!

Şimdi tanzim satışla günü kurtardın diyelim ya sonra?

Sonrası karneli satış dönemi mi?

Yazı Kaynagı: Şahap özdemir

Bu yazı 696 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar