İYİ Partinin kuruluş sebebi; Muhalefet partilerinin yetersizliği...
Karadenizli ASENA

Karadenizli ASENA

Ülkücü Kadınlar

İYİ Partinin kuruluş sebebi; Muhalefet partilerinin yetersizliği ve iktidar alternatifi olmamaları, Türk milletini; AKP ye mecbur etmeleri!

09 Ağustos 2018 - 12:50

İYİ Partinin kuruluş sebebi; Muhalefet partilerinin yetersizliği ve iktidar alternatifi olmamaları, Türk milletini; AKP ye mecbur etmeleri! 
İYİ partinin kuruluş felsefesi; Türk milletini, milli birlik ve beraberlik içinde; Çalışan, üreten, kendisine yeten, ilimde, bilimde, kültür ve sanatta her sahada dünyada güçlü bir oyun kurucu ülkenin mutlu müreffeh insanları yapmak. ! 
Türkiye Cumhuriyeti Devletini; Tarihin en eski çağlarından günümüze kadar kurulmuş olan Devlet - Ebed - Müdded geleneğinin bugün ki şerefli halkası; Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak; İlelebed payidar kalması için; Zengin ve mutlu millet, 
Adil ve güçlü Devlet parolasına azami seviyede sahip çıkmak. . ! 
İYİ Partinin kurucusu Türk milletidir ve milli dokusu Kuvva-i Milliye Ruhudur. !
Önderi ; Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğu için de; İYİ partinin her ferdi Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi Türk Milliyetçisi vatanseverdir. ! İnkılapçıdır, Hürriyet ve Şahsiyetçilik, Bağımsızlık kavramlarını, Türk milletinin h ayatının olmazsa olmazları olarak kabul eder. ! 
Milli ve manevi değerlerimizi; Millet hayatımızın "Ahlak " kuralları başta olmak üzere; 
Sosyal Davranış kurallarını her zaman ve her yerde mutlaka yaşanır ve yaşatılır kılmaktır. ! 
İYİ parti; parti programı, tüzüğü ve seçim beyannameleri vb. tüm ilke ve ülküleriyle Türk milletine açık ve net olmakla beraber parti disiplini ve hiyerarşik yapısını çelikten iradeye ve özgüvene dayalı hür, demokratik parlamenter sistemi en güçlü şekilde tahkim ederek; 
Bütün bir milletin geleceğini yine milletle birlikte belirlemek ve yürümek, Ekonomik Bağımsızlığı, Tam Bağımsızlığımızın birinci önceliği olarak görmek. . ! 
Çünkü; Para veren, emir de verir. ! Diye çok manidar bir söz vardır. ! 
Onun için de; Başbuğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi, kendi yağımızla kendimizi kavurmaya, Kendi ürünlerimizle kendimizi doyurmaya ve mecbur kalmadıkça, dışardan ürün almamaya dikkat edilecek (Özellikle Tarım ve hayvancılık alanında ) 
İşte İYİ Partinin Ana caddesini teşkil eden pratik yol haritası ve manifestosu böyle olmalıdır, diye düşünüyorum. . ! 
Ve biraz da; Yüksek sesle düşünüyorum. ! 
Genel durum değerlendirmesi için yorumlarınıza sunuyorum.

Binvar Kurbanoğlu 

Bu yazı 1938 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yusuf ŞİMŞEK
    7 ay önce
    İyi partinin kuruluş amacı: Madem Bahçeliyi saf dışı bırakamadık. Bari parça koparalım. İmza: fetö. Yorum. Rüzgarın kayadan alacağı tozdur.

Son Yazılar