Akp Bunu Hep Yapıyor Ve % 51'de Bunu Hep Yutuyor !
Karadenizli ASENA

Karadenizli ASENA

Ülkücü Kadınlar

Akp Bunu Hep Yapıyor Ve % 51'de Bunu Hep Yutuyor !

06 Şubat 2019 - 08:58

AKP Bunu Hep Yapıyor!

 

Çözüm sürecinde, Teröristbaşı Öcalan devleti ve pkk terör örgütünü izleme (denetleme) heyeti talep etmiş, AKP de bunu kabul etmişti. 
Hükümet ve İmralı arasında gözlemci statüsünde olacak İzleme heyetinin görev ve yetkileri şöyleydi: Tarafların Yani TSK nın ve pkk lı teröristlerin faaliyetlerini takip edecek ve yaptığı tespitleri Öcalan, Kandil, hükümet ve ilgili kurumlara ileterek, öneride bulunacaktı. Bu çerçevede AKP ve terörist başı Öcalan'ın mutabık kaldığı isimler ise: “Artist Kadir İnanır, İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim üyesi Deniz Ülke Arıboğan, gazeteci-yazar Avni Özgürel, yazar Ali Bayramoğlu, yazar Ahmet Taşgetiren,yazar Nazan Üstündağ, sosyolog Fuat Keyman ve İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan idi. 

Bu isimlerden oluşan heyet. AKP yönetimindeki Türkiye Cumhuriyetinin ordusunun hareketlerini gözlemleyecekti!

Ne için?

AKP Hükümetinin PKK terör örgütüne verdiği sözlere uygun davranıyor mu davranmıyor mu diye.

 

Türkiye Cumhuriyeti için bundan daha onur kırıcı birşey olabilir mi?  

Habur'da ayaklarına kadar mahkeme götürülerek, eli kanlı teröristlerin ''pişman değilim demelerine rağmen'' tek tek aklanması rezaleti veya PKK terör örgütünün gönlü hoş olsun diye düzmece Ergenekon ve Balyoz operasyonlarıyla vatansever  askerlerimizin gece yarıları evlerinden alınarak yıllarca zindanlara atılması yada askerlerimiz yolun bir tarafındayken eli silahlı teröristlerin yolun diğer tarafında meydan okurcasına verdiği pozlar veya ceza evinde ki terörist başı Öcalan'ın Diyarbakır kent meydanında onbinlerce kalabalıkla video konferans yöntemiyle yaptığı miting bile cumhuriyetimizin haysiyetini bu kadar rencide etmemiştir. 

Bu kadar rezalete rağmen AKP sanki bütün bunların müsebbibi kendisi değilmiş gibi her fırsatta CHP yi PKK  terör örgütü ile yan yana göstermeye çalıştı.

 İşin garibi; bu algı operasyonunda kendine oy veren kitle üzerinde başarılı da oldu.

Bir Erdoğan klasiği haline gelen bu davranış değişmedi ve AKP önümüzdeki seçimler için de buna benzer bir algı operasyonuna çoktan başladı bile. Başta Iğdır olmak üzere HDP nin güçlü olduğu belediyelerde Cumhur İttifakı ortağı olan MHP yi desteklemek yerine HDP lehine aday çıkaran sanki kendisi değilmiş gibi CHP ve İYİ Partiyi HDP ile kolkola olmakla suçluyor. Kaldı ki her siyasi partinin Türkiye'nin bütün oylarına talip olmasından daha doğal birşey olmadığı halde. 

Türkiye'de 52 milyon 700 bin seçmen var. Seçimlere giren her parti bu oyların tamamına talip demektir. Ancak burada seçmenin oyuna talip olmakla, kirli pazarlıklarla yapılan gizli ittifakları bir birinden ayırmak lazım. AKP bir taraftan HDP ile gizli gizli pazarlıklar yaparken diğer taraftan CHP ve İYİ Partiyi HDP li seçmenin de oyuna talip diye şikayet ediyor. 

NOT: Yazı Şahap ÖZDEMİR Hocamızdan Alıntıdır. Kelamine Yüregine Saglık.

Bu yazı 709 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar