ÜLKEMİZDE ALGI MÜHENDİSLİĞİ!
İsmail Azakoglu

İsmail Azakoglu

Ülkücü Yazar

ÜLKEMİZDE ALGI MÜHENDİSLİĞİ!

18 Kasım 2018 - 22:04

 

ismailazakoglu@gmail.com

ÜLKEMİZDE ALGI MÜHENDİSLİĞİ!

Son zamanlarda Türkiye'nin gündemini takip edemez hale geldik neredeyse.

Siyasi salvolardan, yalan beyanlardan, ekonomik krizlerden başımızı kaşıyacak zamanımız olmuyor desem yeridir.. Tam manasıyla ülkemiz adına düşünebildiğimiz her alanda kriz yaşıyoruz.

Yaşadığımız son 6 aylık siyasi ekonomiK ve günlük olayları sizlere aklımızda kalanlarıyla özetlemey çalışayım..

Tuık; verilerine göre 2019 yılında Türkiye’nin %19 büyüdüğünü açıklarken, yollarda bir simit için insanlar açlık korkusundan neredeyse birbirine silah çekmektedirler.

Olayın özeti şöyle desek daha doğru telafuz etmiş sayılırız.

Ülke olarak iktidarın sahipleri kendi çeplerini tıka basa doldururken devlet olarak ve vatandaş olarak meteliğe kurşun atar hale geldik..

Tüfe; Mayıs aynda %15 olarak gerçekleşirken, TCMB Enflasyon Raporu sunumunda fiyat trendlerinin dikkatle takip edildiği ve fiyatlama davranışlarında bozulma görüldüğü takdirde ek sıkılaştırmaya başvuracağını beyan eder.

 

 RTE “kafanıza ek sıkılaştırma düşsün diyerek, faizleri indirmezseniz siz Hakkari’ye atayacağım” diyerek bir bakıma aba altından sopa gösteriyor TCBM başkanı ve bürokrat takımına..

Akp hükümeti hazır döner, domates ve tarhana ithalatında vergileri sıfırlar.

Gıda Komitesi kabzımalların takım elbise giymeden hale girmelerini yasakladı.

Bu da yetmez, yeni hal yasası yolda olduğu söylenen ve tüketicinin sırtından kalkacağı söylenen maliyetin bir kısmı. 

Aslında söylenene göre yeni yasada hallerin denetleneceği öngörülerek tüketicinin cebinden çıkan masraflara bir denetleme halkası daha eklenerek giderlerin dahada artacağı düşüncesindeyim.

RTE çIkar kriz miriz yok manipialsyon yapılıyor halkımıza diyerek Türk toplumuzun gözünün içine bakarak yalan beyanda bulunuyor ve asıl manupilasyonu RTE yapıyor kanısındayım.

Dolar auroyu sollama hızında koşmakta, tozduman içinde kalan ülkemizin parası TL yabancı paralara ezilmekten otalıkta hiç görünmez, dolara auroya kızan bizim salaklarda telefonlarını kırarak hınç alırlar böylece.

Beyler artık ey denecek ülkede kalmadığına göre ekonomimize bir omuz atında doları auroyu bir tepe takla attırın nerdesiniz? Türk halkının gözünün içine baka baka yalan konuşanlar..

Müteahhitlerin tüm baskılarına rağmen artık ihaleye çıkartacak mega proje bulamayan hükümet her ile bir hapishane projesi başlatır.

 

Zorunlu askerlikten vazgeçilir, 16 milyonu ver askerlikten muaf ol zamanıdır.

Zorunlu gözaltı dönemi başlar ''makul şüphe yasaıyla''. 21 yaşını geçmiş her vatandaş 6 ay içerde yatarak peşinen hükümete karşı gelmenin cezasını çekecektir.

Kılıçtaroğlu her defasında zeytin yağı gibi suyun yüzüne yine çıkmayı başarmıştır hep firikik gollerini o atar, 50 metreden 90a takar.

Adeta ölecek akp ye her defasında can verir. 

Parti tabanında başkanın etkili muhalefet yapmadığı  homurtuları yükselmeye devam eder. 

EE nede ola Chp de iktidar olma diye bir düşünce yok kanısındayım

 

Temmuz 2018’de erken seçime gidilir. 167 bin sandığın 186 bininde AKP oyların %116’nı alarak iktidarda kalır.

TCMB, Maliye, vapur işletmeleri, vs vb Tuz Gölü ve Topkapı Sarayı Türkiye Varlık Fonuna devredilir. Varlık fonunun yeni başkanı kim dersiniz, tabiki RTE.

Peki RTE'yi kimin atatdığından bilginiz de yoktur.

Hemen onu da bildireyim şaıracaksınız, yine RTE.

Hade hayırlısı ne diyelim, bu alışverişten alanda, satanda memnun gibi görünüyor. Asıl olan yoksul halkımıza Türk milletine oluyor, giderek daha da yoksullaşıyoruz..

Bir başka tartışma konusu önümüzdeki yerel seçimlerde ne olacak kim gelecek kim gidecek, mevzu uzun bir cümlede anlatılamaz olduğu için onuda önümüzdeki günlerde kendi baktığım penceremden Türkiye gerçekleriyle aktarmaya çalışırım inşallah..

Darısı 2019 da yaşayacağımız krizlerden çarçabuk kurtulmak umuduyla..

Bu yazı 508 defa okunmuştur .

Son Yazılar