'' TÜRKİYE DE SİYASİ PARTİLER DÜZENE HİZMET...
İsmail Azakoglu

İsmail Azakoglu

Ülkücü Yazar

'' TÜRKİYE DE SİYASİ PARTİLER DÜZENE HİZMET ETMEKTEDİR''

05 Kasım 2019 - 01:19

'' TÜRKİYE DE SİYASİ PARTİLER DÜZENE HİZMET ETMEKTEDİR''

''Marabalar da parti liderine hizmet etmekte''

Türkiye'de siyasi parti kurmak; Hemen hemen her dönemde asla çözüm üretemeyeceği günümüzde, Türkiye'deki siyasi partilerin kuruluş felsefe ve tüzükleri bu doğrultuda düzgün yazılmış demokratik bir siyasi parti tüzüğü olarak görünüyor olsa da, uygulamada büyük sorunlar var.

Teoride var olan ancak,uygulamada asla yerine getirilmeyen, hep birilerine hizmet eden tek kişilik

'' LİDER, = KRAL'' biatından öte geçemedi.

Kısa örneklerle anlatmaya çalışayım;

Türkiye'de kurulmuş hali hazırda 90 üzerinde siyasi parti var. Sadece bu partilerin bir kaç tanesi dile getirilebiliyor.

Nedeni çok açık, hepsi düzenin partileri hepside düzene hizmet eden, Türk kültürüne islam geleneğinden, yani ARAP kültüründen sirayet etmiş AĞA ve MARABA takımıdır.

Maraba takımının da daima ağaya hizmet etme döngüsüdür. Bu düşünce beynen, fikren değişmedikçe bir topluma etki edebilme düşüncesi olsa da fikri değiştiremiyorsunuz..

Bu duruma en büyük etkenlerden birisi, toplumumuzun kapalı, gelişime yetişememe ayak uydurmama, islami söylemlerle din kitap üzerinden yapılan siyasetin doğruluğunu sorgulamadan kabullenmesidir.

Bu düşüncenin destekçilerini çeşitli örneklerle daha iyi idrak edebilmemiz için çoğaltabiliriz;

İslami topluluk yada adına cemaatler dediğimiz camaatlere bakalım;

Türk milletini dizayn, yani kolay yönlendirebilmek için onlarca cemaatler var, ve bu cemaatlerin nasıl nerede niçin neden, kimlerin tarafından kurulduklarını da bilmeden araştırmadan içine dalan toplumumuz, islami cemaat olduğunu düşündüğü cemaatlerin aslında daha çok YAHUDİ, yada İNGİLİZ SİYONİSLER tarafından islam kisfesi altında kurdurulduğunun bu toplum farkında bile değil.

2019 Un Türkiye'sinde günümüzdeki siyaset maalesef böyle. Bu düzeni değiştirmenin tek altarnatifi, yegane düşüncesi gelişmiş toplumlarda olabileceği gibi, demokratik olarak gelişimi henüz tamamlayamamış toplumlarda malesef ki biat olarak tek kişilik liderlerin takımlarının ardına '' koyun'' misali sorgusuzca yürüyüşümüz devam edecektir.

Aynı örneklemeyi cemaaat liderleri içinde, siyasi liderler içinde çok açıkça kullanabiliriz.

Sorgulamayı bilmeyen, gelişime açık olmayan, gelişmek için hiç bir çabası olmayan toplumlar da Türk halkının bu gün ki yaşadığı TRAVMALARA önümüzdeki 30 yılda da devam edeceğini, hiç bir zaman başının beladan bu güngü yaşanılan süreçler gibi ÜLKEMİZİN bu  süreç içinde kurtulamayacağını düşünmekteyim..

Yani kısacası diyebileceğim şu;

Türk toplumu gelecek 30 yılda da Maraba olmaya, kendi rızasının böyle MARABA olarak devam etmesi gerektiğini düşünerek devam edecek!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar