TÜRKİYE CUMHURİYETİ ve İDEALLERİ
İsmail Azakoglu

İsmail Azakoglu

Ülkücü Yazar

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ve İDEALLERİ

01 Mart 2018 - 02:49

 

ismailazakoglu@gmail.com

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ve İDEALLERİ


 

Sabır; Tevekkül Azim!!

Yanlışlıkların eksiklerin eksikliklerin olmaması herkesin ortak düşüncesi!!

Anlamaya çalışmamız gereken nokta şurası olmalı.

Herkesi memnun etme edebilme şansımız asla olmayacak;

Şistem şu: 100 %50,1,i kim alırsa Türkiye'yi o yönetecek.

Esas olan bu ülkeyi yeniden demokratik yaşanılabilinir bir ülke sistemine döndürebilmek için ne yapmamız gerektiği noktasına ODAKLANMAK OLMALI diye düşünüyorum!!

İdeallerimiz olabilir ancak bireyi memnun etme düşüncesi öne çıktığı gün TÜRKİYE CUMHURİYETİ'ni arkamızda bırakır kaybederiz!!!

Eğer ideallerimiz TÜRKİYE cumhuriyetinin ideallerini ATATÜRK İLKE VE İNKİLAPLARI DOĞRULTUSUNDA YÖNETMEK İSE:

Önümüzdeki dönemde ilk olarak yerel seçimler var:

Yerel seçimlerden başlayıp AKP nin yönettiği bu rüşverçi iş bilmez rantçı belediyelerini elinden alabilmek hukuk düzeninin takır takır işlediği her şeyin olağan seyrinde devam ettiği refahın, huzurun yeniden başlayacağı Türkiye demokratik belediyecilik sistemine dönüştürmeli.

Bu süreci iyi idare edebilmek için de halka inerek; köy, mahalle, bucak, nahiye, ilçe ve mümkünse her bireyin ne istediği noktasında düşüncelerini anlamaya çalışarak onların düşünceleri doğrultusunda planlama yapmaktan geçiyor Türkiye'yi YÖNETME ideolojisi!!

Tarımda çifçiye ne verebilir onun gelir seviyesini refah seviyesini yükseltebilir; tarladaki düzenini nasıl bir tarım yaparsa daha verimli bir hale getirebiliriz ve onun cebine daha fazla nasıl girdi sağlayabilirz olmalı.

Hayvancılık yapan köylümüze nasıl bir destek vererek hayvancılığı başka bir ülkenin bağımlılığından kurtarabilir ve hayvancılıkla uğraşan köylülerimizin refahını nasıl yülseltebiliriz olmalı.

Esnafı nasıl bir teşvikle daha canlı tutabilir ve satış gelirini yükseltebiliriz olmalı.

Türkiyenin yeni sistem demokrasi düzeninin kaybolduğu TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURUCUSU Gazi Mustafa kemal'in adının okul kitaplarından çıkarıldığı son 17 yılının bir iktidarının Türkiye'e verdiği hasarın telafisinin olmayacağını hepimiz bilerek hesap yapmalıyız!!

Yarının Türkiye'sini bu ve buna benzer teşvik destek ve pirimlerle düzenlemeli ve yükseltilmeli.

İşçi haklarını, emekçinin emeğinin karşılığını, memurun çabasını göz ardı etmememeli.

Her bireyle konusunda uzmanlarla konuşulmalı ve o doğrultuda halkımıza vatandaşımıza esnafımıza çifçimize memurumuza iş sahibine nasıl daha çok yardımcı olabileceğimiz noktasında düşünce ve görüşlerini alarak bu öngörü düşünceler ve çerçevesinde çalışmalar yapılıp netice sağlanmalıdır..

Dertlinin derdini, hastanın şifasını, çifçinin toprağını, sanayicinin sanayisini sahibine bırakarak nasıl bir katkı sağlar isek katma değeri yüksek endüstri sanayi üretimi yapılabilir noktası düşüncemiz olmalıdır?

işte bu öngörü düşünce vücut bulduğu TÜRKİYE cumhuriyeti sarsılmaz ve yıkılmaz bir şekilde yoluna devam edecektir..

Son Yazılar