''OLAĞAN ÜSTÜ SÜPER BASKIN ERKEN SEÇİM''!!
İsmail Azakoglu

İsmail Azakoglu

Ülkücü Yazar

''OLAĞAN ÜSTÜ SÜPER BASKIN ERKEN SEÇİM''!!

21 Nisan 2018 - 01:58

''OLAĞAN ÜSTÜ SÜPER BASKIN ERKEN SEÇİM''!!

 

 

ismailazakoglu@gmail.com

 

 

AKP ve hükümeti 16 yıldır hükümeti idare ediyor her geçen yıl biraz daha kötüye götürerek ülkenin siyasi ekonami sanayi endüstri durumunu çıkılmaz bir hale getirdi!!!

Normal zamana göre seçimlere 21 ay gibi bir süre olmasına rağmen ani alınan bir kararla erkeninde erkenin sayılabilecek Cumhur başkanı Sayın Tayyip Erdoğan'ın kendi ağzından ilk açıklma seçimlere 67 gün gibi çok kısa sayılabilecek bir takvimde erken seçim kararı alındı..

 

Cumhur başkanının açıklaması özetle şöyleydi yada eş anlam ifade ediyordu; Ülkemizin çok ağar şartlardan geçtiği bu günlerde çok önemli olarak gördüğümüz 2019 un önünü açmak gelecek krizleri önlemek için erken seçim kararı aldık!!

Ülkemizin EKONAMİK durumunu ortaya koyması bakımından bu gün hangi şartlar altında yönetildiğimizi göstermesi bakımından AKP ve küçük destekçisi Milliyetçi hareket partisi genel başkanı Devlet Bahçeli aldığı erken genel seçim kararının arkasında siyasi kargaşa olduğunu düşünüyorum!!

Gemi su aldı batıyoruz!! 453 milyar dolar dış borçla bu ülkeyi AKP ve küçük otağı artık yönetemez yönetmektenda acizler..

Örneklerle sizlere biraz bilgi aktarayım satılan DEVLETİN ÖZ SERMAYESİ:

Türk Telekom, Araplara satıldı!!

Adabank Kuvey'te

Petkim? Ermeni’lere.

Rakı, Amerikalı’nın Finansbank Yunan’ın.

Oyakbank Hollandalının.

Denizbank Belçikalının.

Türkiye Finans Kuveyt'e. TEB Fransız’ın. MNG Bank Lübnan'a. Alternatif Bank Yunan’ın. Dışbank Hollandalının.

Şekerbank Kazak’ın.

Turkcell’in yarısı Finli’nin Rus’un.

Sabancı gurubunun satın aldığı Enerjisa’ nın yarısı Avusturyalının.

Ülkemizi ''kahk) kanun hükmünde kararnamelerle yöneten bir kişi istediği yasayı istediği kararı tekbaşına alarak ülkeyi yöneten '' yönettiğini zanneden Tayyip Erdoğan ülkemizi tam olarak siyasi, ekonami anlamında batı ülkelerine karşı da çok küçük düşürerek Türkiye cumhuriyetini çöküşe götürmüştür!!..

Cumhur başkanı ve partisi AKP kısaca Türkiye cumhuriyetini her anlamda iflas ettirerek batırmış çökertmiştir!!

Erken baskın seçim de denilebilecek bu seçime gitme nedenlerimizin en büyük olasılığının bunun olduğunu düşünüyorum!!

AKP ve 16 yıllık iktidarı ülkeyi nasıl YÖNETEMEDİKLERİNİ öngörü sahibi araştıran siyasetten ekonamiden biraz anlayan araştıran her insan bu yazdıklarımı görebilecektir..

Sağa sola eyyt üytt çekerek ülke yönetilmiyor imamhatip lisesi meeeezunu Erdoğan.

Ülke yönetmek ciddiyet liyakat sahibi olmayı gerektirir liyakatsız kişiliklerle ben yaptım oldu düşüncesi ile ülke bu kadar uzun sayılabilecek 16 yıl yönetebildiyseniz ülkemiz insanımızın değer bilmez ucuz % 60 ının Türkiye'nin gerçeklerinden haberleri bile yok!!!

Gel gelelim ülke neden böyle erken seçime gittiğini ve Akp'nin ülkeyi yönetemediğinin göstergesi olarak; tek başına ülkeyi yöneten ve millet vekili sayısı olarak ta bu yeterliliğie sahip olan tek başına 317 millet vekiline sahip + Milliyetçi hareket partisinin 34 millet vekili =347 millet vekili desteği ile dahi bu ülkeyi yönetemeyen AKP'ye bu ülkeyi yönetmekten el çektirilmeli.

Yeni iyi ve liyakat sahibi yöneticiler ülkemizi yönetmeliler.

Son Yazılar