''İYİ PARTİ İKTİDAR OLMAK İSTİYOR İSE''
İsmail Azakoglu

İsmail Azakoglu

Ülkücü Yazar

''İYİ PARTİ İKTİDAR OLMAK İSTİYOR İSE''

10 Kasım 2019 - 20:06

''İYİ PARTİ İKTİDAR OLMAK İSTİYOR İSE''

 

                                                   

                                                            ismailazakoglu@gmail.com

Siyasi partilerin günümüz Türkiye'sinde vatandaşlarımızın dertlerine ne iktidar cenahı Cumhur ittifakı Akp ve Mhp, ne de muhalefet partileri Millet ittifakı Chp ve İYİ PARTİ çözüm üretebilmiş değiller.

İktidara altarnatif olmak isteyen bir parti Ülke sathında projeler üretmek durumundadır.

Gelişime açık, İSDİHDAM alanları, tarım alanlarında projeler üreterek altarrnatif tarım, katma değeri yüksek üretim yapmak, Çiftçi ye destek vererek tarlalarında hangi tohumların, hangi gübrelerin, ve tarlanın ne kadarında nadasa veya bu tarlaya hangi mahsülün ekilerek daha verimliliğinin nasıl sağlanabileceğini bilim adamlarıyla, ziraat mühendisleriyle desteklenerek süspanse edilmesi gibi projeler.

Hayvancılıkla uğraşan çiftçilere yine hangi hayvanların hangi bölgede daha verimliliğini artabileceğini veteriner hekimleri ve arge çalışmalarıyla tespit edilmesi gibi vs projeler.

Sanayi alanında hangi bölgede hangi alanda sanayi fabrikaları kurulabilir ve o bölgeden toplumuzu istihdam edebilir gibi böyle çeşitli projeler ve alternatifler araştırılarak bilim adamları tarafından iyi partiye PROJELER HALİNDE sunularak, iyi parti de buradaki örnek olarak verdiğim konularda, çiftçiye, tarımda ve hayvancılıkta, sanayiciye istihtam ve alan araştırmalarında hangi fabrikayı nereye kurabilir gibi tespit ve bilim adamı desteği verebilir.

iYİ PARTİ, Akp ye alternatif, iktidara sahip olmak istiyorsa ülkemizde hangi bölgede hangi projeler geliştirebiliriz araştırmalarını İYİ PARTİLİ uzmanlar yapmak durumundadır.

Yaptıkları araştırmaları da parti üst kademesine vererek gerekli yapılanmaların parti tarafından da bilim adamları ile desteklenmelidir düşüncesindeyim.

Yukarıda çeşitli örnekleriyle verdiğim projeler alanlarında dahada çoğaltılarak, esnafa, kobiye, küçük sanayiciye, tarımla hayvancılıkla uğraşan çiftçiye uygulanabilir projeler sunularak, bilim adamı, mühendislik, arge, çalışmalarında destek verilmesi şarttır..

2019 Türkiye'sindeki Akp'nin 18 yıllık iktidarı döneminde ülkemizi ekonomik, siyasi, jeopolitik olarak getirdiği açmazlar belli..

5 Milyon Suriyeliye harcanan para 40 milyar $.

İyi gitmeyen, doğru yönetilemeyen dış politika.

İszizlik oranlatı Tüik %13,5

Genç işsizlik oranı %28

ülkemizde 45 Milyon civarında üniversite ve lise mezunu var hala bu gençlerimizin ülkemize katkısında işsizlik oranının yüksekliğine bakılınca, istihdam alanlarının genişletilmesi gerektiğini düşünmekteyim..

Kısacası Akp iktidarın ipini elinden kaçırmış vaziyete ancak altarnatif atılımcı, Türk ulusunun kabulünü gönlünü kazanabilecek bir parti ancak Türk halkına verebileceği, projeleri, uygulanabilir politikalarla topluma sunarak iktidara gelebilir..

Aksi halde Akp hep iktidarda kalır.

Türk halkını en iyi şekilde ikna ederek yalanlarıyla bezeyen iktidar partisi AKP olarak hep iktidarda kalarak güç hegomanyası nı bir 18 yıl daha Türkiye de devam ettirir !

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar