İYİ PARTİ İKTİDAR OLMAK İSTİYOR İSE SİYASETTE NE YAPMALI ?
İsmail Azakoglu

İsmail Azakoglu

Ülkücü Yazar

İYİ PARTİ İKTİDAR OLMAK İSTİYOR İSE SİYASETTE NE YAPMALI ?

09 Eylül 2019 - 15:22

İYİ PARTİ İKTİDAR OLMAK İSTİYOR İSE SİYASETTE NE YAPMALI?

Türk siyasetinin bu gün ki sıkışık durumu;

İktidar cenahı Akp her şeyi ben bilir, kendi isteğime, el yordamına göre yapar, hiç bir muhalif eleştiriyi kabul etmemişken, siyasi üslupsuzlukla ağızlarından köpükler saçarak, en küçük bir eleştiriyi, ister yapıcı, ister eleştirel bakılsın derhal geri püskürtme derdinde..

İktidar partisi Akp yanında olmayan, yani Akp ye destek olmayan, onun lehinde söylem üretmeyen hiç bir siyasi oluşuma, sivil toplum kuruluşlarına ve ya stk lara pirim tanımayarak sert sözlerle, hatta aşşağılayıcı ve ağza alınmayacak cümlelerle cevap vermekte.

İYİ PARTİ İKTİDAR OLMAK İSTİYOR İSE SİYASETTE NE YAPMALI?

İyi parti Siyaseten yapması gereken işler Türk toplumuna sokağa, sahaya, meydanlara inerek alternatif fikirler geliştirerek, Türkiye'nin nasıl bir yol izleyerek daha çok zenginleşebileceğini, kişi başına düşen gelir seviyesinin nasıl artabileceğini, Türk toplumunun refah seviyesinin nasıl artabileceğini çeşitli kollardan araştırarak , halka anlatmalıdır. Aynı zamanda bu alternatif geliştirici fikirler partinin MANİFESTOSU içinde yer almalıdır.

***ÖRNEK;

Hayvancılığı nasıl geliştirebileceğini, hayvan üreticisinin nasıl desteklenip, Türkiye'de nasıl gelişmesi gerektiğini anlatmalı.

 

*Tarımın nasıl devlet tarafından destek verilip, Türk çiftçisinin bu gün ki düştüğü kötü içinden çıkılmaz durumlardan, nasıl kurtulabileceğini geliştirilen somut projelerle anlatmalı.

*Tarımda, Hayvancılıkta, Çifçilik te nasıl gelişeceğimiz noktasında projeler üretmesi gerektiğini toplumuza elinde somut projeler hazırlayarak anlatmalıdır.

İYİ PARTİ Olarak muhalif kalayım düşüncesinin bir tık üstü, İktidar olabilmek, Türk toplumuna çözümler, üreterek sunması noktasında olmalıdır.

Türk toplumuna projeler sunulurken de liyakatin ön planda olduğunu, her sunulun projeye atadığı kişi veya kişilerin o proje hakkındaki uzmanlığı, olması gerekenin bu olmazsa olmazı olduğunu da göstermelidir.

İYİ PARTİ; Yukarıda verdiğim bir iki örnek dışında da her alandaki iş kolunda da geliştirerek toplumumuza sahada sokakta alanda bil hassa halka inerek ürettiği projeleri anlatmalıdır...

Türk toplumunu iyi geliştirilmiş, çeşitli projelerle, ikna etmeli. Yaptığı projelerin uygulanabilirliğini toplum nezdinde anlatırken uygulamalarla da desteklemelidir.

TÜRKİYE BAZLI, YERLİ VE KENDİ ÖZ KAYNAKLARIMIZDAN OLDUĞUNU, OLMASI GEREKTİĞİNİ ANLATABİLMELİDİR.

SİYASİ POLİTİKALAR ÜRETİRKEN DE YEREL VE MİLLİ KİMLİĞİMİZİ ÖN PLANDA Tutarak yapılan tutarsızlıklara işaret ederken, yerli ve Milli duruşunu her planda ön plana çıkartması gerekiyor.

Yerli ve Milli düşünceyi her söylemde siyaseten kullanırken, halkımıza yapılan siyasi yanlışları, hataları, göstererek yapmalıdır.

Sınırlarımız etrafında gelişen politik, jeopolitik olaylara da ışık tutarak toplumumuzun anlayabileceği dilde özen gösterilerek itina ile ivedilikle anlatmalıdır.

Ülkemizin nasıl dört bir taraftan Dünyanın çeşitli devletleri tarafından jeopolitik olarak sıkıştırıldığını göstermek, bu sıkışmışlıkdan nasıl politikalar üreterek çıkabileceğimizi anlatmaktır, aynı zamanda Dünya nezdinde siyasi politikalar üretmek düşüncesi uzmanlarla geliştirilmelidir...

Kısacası; İYİ PARTİ Yarının iktidarına sahip olmak istiyorsa, geliştirdiği projeleri anlatmak, Türk halkına inmek için, sokağa sahaya alana inmek için kaybedecek bir dakikası bile yok!

ismailazakoglu@gmail.com

http://www.haberasi.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar