BÜYÜK OZAN ''ARİF'E VEDA''!
İsmail Azakoglu

İsmail Azakoglu

Ülkücü Yazar

BÜYÜK OZAN ''ARİF'E VEDA''!

17 Şubat 2019 - 00:04

 

ismailazakoglu@gmail.com

BÜYÜK OZAN ''ARİF'E VEDA''!

Bir ozan gitti diye, hakka yürüdü diye sevinen, arkasından hakaret eden, çemkiren, Milli hassasiyetleri olmayan ahlak yoksunlarına sözüm;

''Adam olmak; İlk önce mevta olan bir insanın arkasından kem sözler, ağza alınmayacak cümleler kurarak hakaret ederek sevinmek değildir''!

Adam olmak; ahlaken, vicdanen, huzuru mahşerde hesap vereceğin günün muhasebesini yapıp yarın aynı tabut üzerinde kendi taşınacağın günün hesabını yapıp, o ölçüde laf etmektir..

Benim gözümde Ozan ARİF;

Ülkücü oluşumuzun başlangıcı sayılabilecek,1985 yılları gençliğimizin ilk yılları sayılan yıllarda Ozan arif şiirleriyle tanıştım.

Bir adam şiir okuyor ve bu okunan şiirlerin söylem tarzı çok sert ve ülke menfaati adına bazı mesajlar içeriyor, ülkenin yarın ki geleceği olan gençlere biz ve bizler gibi düşünceleri olan her insana sesleniyor.

Yani sözün özü'' Her MİLLİ hassasiyetleri olan tüm TÜRK vatandaşlarımıza sesleniyordu.

Ülkemizin yarınlarına taşınması yönündeki kişiliklerimizin ülke duyarlılığı hakkında bizlere çeşitli şiirleriyle mesajlar veriyordu.

Ülke sevgisini, Vatan aşkını, bir ülke için Bayrak ne anlam ifade ediyor, bizlerinde o doğrultuda bu söylediği cümlelerde başlıca bizlere bu sevginin, hassasiyetin önemini vurguluyordu.

Yanlışa doğru demiyor, doğruya eğri demiyordu.

Eğilmiyor, bükülmüyor söylediklerinden dönmüyordu!

Türk ulusunun büyük önderi Mustafa Kemal önderliğinin, bu ülkeye verdiğinin, Tük milliyetçiliğinin anlaşılması bakımından şiirlerinde üzerine basarak vurgulaması da Mustafa Kemal'in anlatmakta yeterli ömrünün olmamasından eksik kalan, olmamız gerekekn hassasiyetleri anlattı anlatı durdu.

Umarım OZAN ARİF ŞİRİN'i Türk halkı Mustafa Kemal çizgisinde ülkeye sahip çıkılması gerektiği noktasındaki hassasiyetleri anlamıştır.

Türk ulusunun bir şiirsel edebiyatçısı büyük OZAN ARİF'e rahmet diliyor mekanın Cenabı ALLAH katında Cennet olsun diliyorum..

Bu yazı 766 defa okunmuştur .

Son Yazılar