''AKLIN YOLU BİR 2. TURA MERAL AKŞENER GİTMELİ''...
İsmail Azakoglu

İsmail Azakoglu

Ülkücü Yazar

''AKLIN YOLU BİR 2. TURA MERAL AKŞENER GİTMELİ'' !

09 Haziran 2018 - 02:06 - Güncelleme: 09 Haziran 2018 - 02:58

ismailazakoglu@gmail.com

AKLIN YOLU BİR ''2. TURA MERAL AKŞENER GİTMELİ'' !

Değerli arkadaşlar Siyasetten birazcık anlayan her insan için söyleyeceklerim çok önemli !

Konumuza şöyle başlamak istiyorum; Malum olduğu üzere ülkemizde hızlı ve erkeninde erkeni sayılabilecek bir genel seçime gidiyoruz.

Nedenlerini kısaca özetlemeye çalışacağım;

AKP'nin yönettiği 16 yıılık iktidarın hümet nezdinde tüm dişlileri bozuldu, makina bitti çarklar dönmez oldu yağsızlıktan, makinenin yakıtıda tükendi, şöförü de artık direksiyon kullanmakdan METAL YORGUNU ''trafiklerden yediği cezalar, ehliyetine el konulmak üzere.. ÜLKEMİZİN içler acısı durumunu az çok her vatandaşımız haberdar bilgi sahibi..

AKP ve hükümetinin artik ülkeyi getirdikleri MALİ bu durumdan çıkartamıyacaklarını TÜRKİYE'yi yönetemz durumda oldukları için ERKEN BASKIN SEÇİME GİDİYORUZ!

Malumunuz üzere 5 tane cumhur başkanı adayı var.

Cumhur başkanı adayları; Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener Temel Karamollaoğlu, Doğu perinçek.

Seçimi meydanlarda mitinglerle taraftar yada partili iknaa etmeye çalışan siyasi liderler şehir şehir geziyorlar..

Bunlardan bir tanesini sizlere elimden geldiği dilimin döndüğü kadar anlatmaya, neden o siyasetçinin 2. tura gitmesi gerektiğini, analatmaya çalışacağım..

Tayyip Erdoğan'a Meral Akşener'in 2. turda rakip olması gereektiğini izah etmeye çalışacağım !

Bakın arkadaşlar; CHP cb adayı sayın Mharrem İnce ve CHP nin Türkiye genelindeki oy oranı %25- 27-30 cıvarlarındadır. Oysa bizlerin AKP hükümetinden, Tayyip Erdoğan hükümetinden kurtulabilmemiz için daha çok halka yakın, toplumun %60 kapsayabi,lecek daha çok oy alabilecek bir lideri desteklememiz gerektiğini bilmemiz gerektiğinin farkındasınız. CHP'nin adayı Muharem İnce bu sebeple %30 bandının üzereinde oy alma olasılığı şu sebeple düşük!!

1 Sağ muhafazakar yani sağ saeçmenler arasında geçişkenlik yapar ANCAK ideolojist seçmen ler bu siyasi fügüre yani sol '' CHP kökenli olduğu için CHP adayı Muharem inceye oy vermeyecektir, versede çekinceleri olacak tereddütleri büyük olacaktır, verse de çok düşük olasılıklıdır!!

Bu nedenle sayın Meral Akşener'in Tayyip Erdoğan karşısında çok daha şanslı olduğunu düşünüyorum!!

Nedenini kısaca açıklmaya çalışayım;

Sayın Meral Akşener sağ ideolojik kesimden aldığı kadar, yine sağ AKP ve geçmişteki DP, DYP, AP gibi eski partilerin tabanlarınında İYİ PARTİ yi AKP'ye altarnetif ve Türkiye'yi yönetebilecek kadroların var olduğunu, halkın çok çabuk bir zamanda kabulünü benimsenmesine neden oldu. Toplum olarak artık şunu rahatlıkla dile getirilmesine bir sebeplede vesile oldu.. Artık AKP'nin işkencelerine, Zulümlerine korkutulmaya, sindirilmeye karşı bir altarnatif kapımız olduğunu, sığınacak bir kapısı olduğunu düşünmektedir toplumumuz..

İYİ PARTİ ve sayın Meral Akşener'in partisinin farkını böylece ortaya koymakta.

Türk toplumunu artık şunun kararını net olarak vermelidir!!

Akp den kurtulmak istiyormu? yada tercihinde hala AKP'nin ve Tayyip Erdoğanın iktidarda kalmasını mı istiyor?

Soruyu bir de şöylemi sorsak; Muharrem İnce ile muhalefet partileri olarak % 50,1 alamıyacağı kesin gibi iken, bu sonucun en az dört puan üzerinde oy alarak çıkabilecek yani % 55 -56 civarında Meral Akşenerle bu sonuç bence gelir!!

Öyle ise aklın yolu 2. tura Meral Akşener'i taşıyarak birleştirelim.. Medya sansürü sizleri yanıltmasına izin vermeyelim matığımızı, aklımızı, zihnimizi kullanalım..

Aklın yolu bİr. 2. Turda Meral Akşener hanım efendiyi CUMHUR BAŞKANI YAPMAK!!

Bu yazı 1714 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İsmail KILIÇ -Sakarya
    9 ay önce
    1 inci tur sonucu, Cumhur ittifakı %43,5 Millet ittifakı. %43,5 Hdp. %13,0 (Oranlara takılmayın...) Zaman siyaset yapma zamanı değildir, Belirleyici 2. Turda Hdp seçmenidir. Hdp seçmeni 1. Turda vekillikte hdp ye oy verirken 1. tur Cumhurbaşkanlığında hdp dışında bir adaya oy verirse bu aday hangi aday olur. -Bu durumda Hdp seçmeni kendi Adayı hariç 1 inci tur, 2 inci tur fark etmez, 3 CUMHUR Adayı içinden kime oy verir -Erdoğan % ? -Akşener % ? -İnce %? -Yada Hdp seçmeni hangi adaya oy veremez? -Millet ittifakı liderleri yapacağını yaptı ittifakını kurdu. Ka*** sorumluluk artık vatandaşta. Aldanmayalım 2. Tura Erdoğan’la bu kalırsa o kazanır, o kalırsa bu kazanır hesabını düşünelim. 1-Bu iş birinci turda nasıl biter. 2-Hdp seçmeni kime oy veremez. Hdp seçmenlerine direk sorun bu işi 1. Turda bitirelim. Particilik yapmayalım, 2. Tur hesaplarına bizim aklımız yetmez. İngiliz’in yeter. Sizin hesabınız mhp hesabı, çatı aday hesabıdır. Halk işini bilir...

Son Yazılar