15 TEMMUZ YALANLARI ve GERÇEKLER !! 2. bölüm
İsmail Azakoglu

İsmail Azakoglu

Ülkücü Yazar

15 TEMMUZ YALANLARI ve GERÇEKLER !! 2. bölüm

29 Aralık 2017 - 02:21

  

ismailazakoglu@gmail.com

 

 

15 TEMMUZ YALANLARI ve GERÇEKLER !! 2. bölüm

Değerli arkadaşlar;

15 Temmuz darbe kalkışması ''yalanı sözüne inananlar''  Bakın aklımızı kullanarak  beynimizi biraz çalıştırarak biraz araştırarak  çok fazla örnek verebileceğimiz bir takım sonuçlara ulaşmak mümkün.

Haydin araştırmaya beynimizi irdelemeye tartışmaya  kaldığımız yerden devam edelim.

Bir ülkede eğer darbe ve veya darbeye teşebbüs edilmişse o ülkenin silahlı kuvvetleri Genelkurmay başkanı derhal görevden el çektirilerek !! emekliliğe  ve mahkemeye sevk edilir.!!

Ne mahkemeye sevk ediliyor  ne görevden alınıyor!! Dahası Türkiye Büyük Millet meclisine darbe araştırma komisyonuna ifade vermiyor; Hatta hatta yazılı bile bir savunma göndermiyor..

 ....Ve bu Genelkurmaybaşkanı hala görevini ifa ediyor!!

 Ne yaman çelişki değilmi !!?

Genelkurmay başkanı derhal görevden el çektirilip mahkemeye sevk edilmeli TÜRK medeni kanunları bu durumu böyle açılıyor!!

Şimdi tespitlerimizi ortaya koymaya devam edelim:

Ülkemizde yani TÜRKİYE'de bir darbe kalkışması var hemde akşam satleri sayılacak  tüm ülkenin mesai saatleri içinde sayılabilecek zamnda. Darbeye teşebbüs eden avanaklar akşam 21- 15 gibi darbe yapmaya başlıyorlar.!!

Önce istanbul avrupa yakasından Anadolu geçişi tek yön olarak tarafiğe kapatılıyor!!

Aradan 2 saati aşkın bir süre sonra  2. yön yani Anadolu yakasından  Avrupa yakasına geçiş kapatılıyor.

Nasıl bir darbe kalkışması ifade etmek anlam verbilmek bile çok güç..

Askerler şaşkın ifade eksiklilkleri çelişkisi içinde sivil vatandaşlarımızla mukavemete dahi girmeye çekinir vaziyette oldukları çok belirgin. 

Belli ki askerlerin hiç bir şeyden haberleri yok vaziyeti hala kavrayamamışlar yada bir terör olayı oldu alarmıyla köprüye  getirilmişler.

Durum böyle hal ortadayken memleketimizin ANKARA İSTANBUL dışında hiçbir askeri hareketlilik yokkken ve bu durum böyle sürerek devam ederken ülkede darbe kalkışması var yaygarası kopararak bu günki getirilen '' SÖZDE BAŞKANLIK sistemininönünü açma teşebbüsü olgusunu ortaya koyuyor diye düşündürüyor bizlere..'' 

Bizler yarının daha müreffeh bir TÜRKİYE'sini istiyor arzuluyor hayal ediyor isek; Bunu bilimle ilimle sanayiyle teknolojiyle yapmak durumundayız.. 

 Bir devlet anlayışını sistemini yönetimi geleneğini biçimini düşüncesini ortadan kaldırmak için çeşitli akla hayale sığmayan darbe kalkışması kurgu düzmece oyunlarıyla asla değişiremeyeceksiniz..

Bu ülke Mustafa kemel Atatürk'ün bizlere emenet ettiği ülke TÜRKİYE:

Bu ülkeyi de yıkmaya hiç bir ihanet embesilinin yıkmasına hatta yıkmaya teşebbüs bile etmesine müsade etmeyeceğiz!!

TÜRKİYE cumhuriyeti daima Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı kalacak!! sizler binbir türlü oyunda kursanız tuzaklarda kursanız TÜRK milleti bu oyunları eninde de sonunda da  bozacaktır benim buna bir TÜRK vatandaşı olarak inancım tamdır..

 NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE 

Mustafa kemal ataürk...... 

 

 

 

 

 

 

 

Son Yazılar