NEDEN SAYIN AKŞENER?
Abdullah Alagöz

Abdullah Alagöz

İYİ Bir Türkiye İçin

NEDEN SAYIN AKŞENER?

19 Kasım 2018 - 17:55

NEDEN SAYIN AKŞENER?

Siyasi hareketlerin toplumda karşılık bulması bizim gibi doğu toplumlarında lider ağırlıklı bir özellik göstermektedir. Çoğu zaman liderin adı partinin bile önüne geçer. Demokrasi açısından lider ağırlıklı siyaset doğru olmamakla birlikte siyaset toplumun sosyal dokusuna göre yapılmakta olduğu gerçeğini de unutmamak lazımdır. Başarının da şartı da bu bağlamda lider ve parti markalarını öne çıkarmaktan geçmektedir.

Sayın AKŞENER’in hikayesini bu açıdan iyi bilmek gerekmektedir. Türk siyasetinin son 20 yılına damgasını vurmuş, post modern dediğimiz 28 Şubat darbesine karşı tek direnişi göstermiş bir liderdir. Siyaset tarihimizin son 50 yılında kurulur kurulmaz seçime girerek mecliste grup oluşturan üç partiden birinin liderdir. Demokrat Parti ve AKP’nin demokratik şartlarda mücadelesine karşın Sayın AKŞENER tek partili Cumhurbaşkanlığı sistemi denilen ucube ve bir o kadar antidemokratik yapıyla da mücadele vererek geldi. Sayın AKŞENER’ farklı kılan bir başka özelliği de mücadeleci kişilidir.

Peki, bütün bu olumsuzluklara rağmen Sayın AKŞENER’i bu zor şartlara rağmen başarılı kılan unsur nedir?

Sayın AKŞENER’in kişiliği ile Türk toplumunun milli ve dini değerleri adeta bütünleştiği için başarılı olmuştur. Sayın AKŞENER bir hacıdır. İbadetini her türlü gösterişten uzak bir Anadolu kadını gibi gerçekleştiren bir vatandaştır. Dini inançlarıyla Anadolu insanımızın dini hassasiyetlerini kişilik özeliğinde vücuda getirmiş bir liderdir.

Sayın AKŞENER ; Türk milliyetçisidir. Ülkücü hareketin şanlı mücadelesinde ailesiyle birlikte bir parçası olarak bulunmuş rahmetli ağabeyinin MHP il başkanlığı süreci, öncesi ve Sayın AKŞENER’in üniversite yılları ve akademik hayata ki mücadelesi de hep ülkücü hareketin içinde geçmiştir. Dolayısıyla Türk milliyetçilerinin duygu, düşünce ve hedefleri Sayın AKŞENER’in düşünce paradigmasının özünü oluşturmuştur.

Sayın AKŞENER, aynı zamanda demokrasiye, ferdi hürriyetlere, hukukun üstünlüğüne inanmış, parlamenter sistemle ve yasama, yürütme, yargı erklerinin tam bağımsız ve tarafsız çalışabilecekleri modern çağdaş Türkiye’yi hedefleyen bir liderdir.  Sayın AKŞENER bu kişilik özelliği ile Milliyetçiliğin demokrasi ve sivilleşmeyle bir bütün olarak bir anlam ifade edebileceğini parti programı ve konuşmalarıyla hem Türk milliyetçiliğini birilerinin kontrolündeki operasyon hareketi olmaktan kurtarmış hem de demokrasinin insanımız için olmazsa olmazımız olduğunu dile getirerek halkımızın teveccühünü kişiliyle bütünleştirmiştir.

Sayın AKŞENER, Cumhuriyetimizin armağanı olan demokrasi ve fırsat eşitliği sayesinde okuyabilmiş, Türk siyasetinin zirvesine çıkmış bir liderdir. Ataerkil kültürün hakim olduğu, insanların kul gibi algılandığı bir ülkeden insanların devletin saygın vatandaşına dönüştüğü Cumhuriyetimizin milletimize bir armağanıdır Sayın AKŞENER. Dolayısıyla Sayın AKŞENER Cumhuriyetin değerlerine, kurucularına kurucu felsefesine bağlı, laik sosyal hukuk devletini şiar edinen bir Cumhuriyet kadınıdır. Atatürk Türkiye’sinin 21 yüzyıl vizyonudur sayın AKŞENER.

Sayın AKŞENER; mücadeleci bir kişiliğe sahiptir. Eğer Sayın AKŞENER’e yapılan baskılar bir başka lidere yapılmış olsaydı ya hastanelerde olurdu ya da siyasetten inzivaya çekilen bir süre sonra da unutulan biri olurdu. Burada atılan iftiraların, yapılan baskıların ve Türk kadınına ağza alınmayacak sözleri bir daha tekrarlamak istemiyorum. Eğer Sayın AKŞENER psikolojik harp tekniklerine karşı hazırlıklı olmasaydı bu kahpece saldırılar altında ezilirdi. Bundan dolayı mücadeleciliği kadar dirençli ve sabırlı oluşu onu Türk milletinin temel dinamikleriyle bütünleştirmiştir.

Sayın AKŞENER bir annedir.  Siyasetin kavgaya, gerginliğe ve ötekileştirmeye doğru evirildiği bir süreçte anne sevgisi, şefkati ile bayram sofrası kültürünü yeniden vatan sathına yaymaya çalışan, Hoca Ahmet Yesevi, ve Hacı Bektaşı Veli’nin sevgi diliyle milletimizi yeniden buluşturduğu için toplumun teveccühünü kazanmıştır.

Sayın AKŞENER bir evladı fatihandır. Vatansızlığın ne olduğunu bilen, bunun hikayeleri, ninnileri ve ağıtlarıyla büyümüş bir şahsiyettir. Dolayısıyla Türk vatanının ayağımızın altında kaydırmaya çalışanlara bu günlerde vatandaşın neden Sayın AKŞENER’e teveccüh gösterdiğinin de cevabıdır.

Sonuç itibariyle Sayın AKŞENER’in kişiliği, vizyonu, misyonu ve parti program ile tüzüğü bir bütünlük arz etmektedir.

Parti programı, tüzüğümüz ve Sayın AKŞENER’in kişili 81 milyon vatandaşımızı kucaklayan, beklentilerine fazlasıyla cevap veren bir bütünlük teşkil etmektedir.

Sayın AKŞENER aksiyoner kişiliği, tarihi birikimi ve devlet tecrübesi ile bu hareketin lokomotif gücüdür. Partimizin divanı dahil olmak üzere meclis grubu, GİK, MDK kurucular kurulu ve yerel teşkilatlar bu özellikler ve misyon ışığında bu değerleri içselleştirerek toplumla kucaklaşmak zorundadırlar. Bu süreçte iki marka değerimizi hep önde tutmak zorundayız. Sayın AKŞENER ve İYİ PARTİ.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar