Sıra Ordu’nun Elindeki Dinlenme Yerlerinde ! Askeri Tesisler...

Sıra Ordu'nun Elindeki Dinlenme Yerlerinde ! Askeri Tesisler Özelleştiriliyor

19 Kasım 2019 - 15:52

AKP’nin Meclis’e sunduğu 95 maddelik yeni yasa teklifinde askeri sosyal tesislerin özelleştirilmesi yer aldı. Kaynak: Askeri tesisler de özelleştiriliyor! 

 

AKP iktidarı 15 Temmuz’un ardından tarihi askeri liseleri, GATA’yı ve harp okullarını kapatmıştı. Kuleli Askeri Lisesi’nin ise otel yapılacağına dair iddialar gündeme gelmişti. AKP’li milletvekillerinin imzasını taşıyan ve askeri sosyal tesislerin özelleştirmesini de öngören 95 maddelik yasa teklifi TBMM'ye sunuldu.

“KİRAYA VERİLECEK”

Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı sosyal tesislere ilişkin düzenleme yapılacak. Komutanlık, bu kapsamda vardiya yatakhaneleri, eğitim ve kongre merkezleri, sosyal tesisler, gazinolar, moral eğitim merkezleri ve kantinler kurabilecek. Sosyal tesislerin bazıları kiraya verilecek. Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu personel, bu tesislerden karşılıklı olarak istifade edebilecek. Kaynak: Askeri tesisler de özelleştiriliyor! 

Kaynak: https://www.gunboyugazetesi.com.tr/askeri-tesisler-de-ozellestiriliyor-34535h.htm

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Parti'den taziye mesajı
İYİ Parti'den taziye mesajı
Batsın Sizin Müslümanlıgınız ! Çin'in Uygur Soykırımına Birleşik arap emirlikeri'nden Destek  Beraber Mücadele edelim dedi
Batsın Sizin Müslümanlıgınız ! Çin'in Uygur Soykırımına...