Seçim ve Hukuk İşleri Başkanından Turgutludaki Gündeme Dair...

Seçim ve Hukuk İşleri Başkanından Turgutludaki Gündeme Dair Açıklaması !!!

İYİ Parti Turgutlu İlçesinde Etkin Görev Alan Seçim Ve Hukuk İşleri Başkanı İlkay Balkan Turgutluda ki gündeme dair bir açıklama yapma gereği duymuştur. Seçim Ve Hukuk İşleri Başkanı Balkan '' Yerel seçimlerden başarı ile çıkan İlçe Teşkilatı yönetimi, üye sayısını arttırmak ve vatandaşla bütünleşmek için, mahalle, köy ve esnaf çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. Lütfen zamanımızı almayın, paçamızdan çekmeyin.'' dedi.

08 Kasım 2019 - 11:46 - Güncelleme: 08 Kasım 2019 - 12:35

                                Değerli Dava Arkadaşlarım.                                                                                                              Aktif siyasetin içinde yer aldığım süre içinde, genel olarak kısır tartışmaların dışında kalmaya özen göstermişimdir. Bu tartışma ve çekişmeler, taraflara hiçbir yarar sağlamadığı gibi, içinde yer aldıkları siyasi harekete zarar vermesi kaçınılmazdır. Parti teşkilatı içindeki hizmet yarışının, makul ölçüler içerisinde, seviyeli bir şekilde yapılma mecburiyeti vardır. Bu yarışta kişisel hırsları öne çıkararak, muhalefet etmeyi mübah saymak mümkün değildir.

     Bugüne kadarki siyasi çizgimde eğilip bükülmediğimi, doğruları söylemekten çekinmediğimi beni tanıyanlar bilir. Elbette bu engebeli bir yoldur ve omurgalı olmanın da ödemeniz gereken bir bedeli vardır.

      Yerel seçimlere yaklaşık bir ay kala, Sayın Önder Ertaş kendi isteği hilafına İl Başkanlığının talebi ve Genel merkezin onayı ile İlçe Başkanlığına atanmıştır.

Yerel seçimlere çok az bir zaman kala, bu görevin kabul edilmesi ciddi bir fedakarlıktır.

Çok sınırlı bir zaman diliminde İlçe yönetimi kurulmuş ve seçimde, başta ilçe Başkanı Önder Ertaş olmak üzere, yönetim ve üyeler İyi Partiyi en iyi şekilde temsil etmenin mücadelesini vermiştir.

Bu çalışmalar Genel Merkezin talimatı doğrultusunda Millet İttifakı bünyesinde yapılmıştır.

Genel Merkezin açık talimatına rağmen, Kurucu İlçe Başkanı ve onun yönetiminde yer almış birçok arkadaşımızın, bu çalışmalarda yer almamış olmasını gerçekten anlayabilmiş değilim.

         Yerel seçimlerden başarı ile çıkan İlçe Teşkilatı yönetimi, üye sayısını arttırmak ve vatandaşla bütünleşmek için, mahalle, köy ve esnaf çalışmalarını yoğunlaştırmıştır.

Bu arada İlçe Başkanlığı yapmış biri olarak, Sayın Önder Ertaş’ın olağanüstü gayretini, çalışkanlığını ve Parti için yaptığı maddi, manevi fedakarlıkları teslim etmek, benim için vicdani bir sorumluluktur.

Hal böyleyken, yönetimi huzursuz etmek, yıkıcı muhalefet uygulamak, kayyum atanması için mahkemeye başvurmak, kabul edilmesi mümkün olmayan, Partiye zarar veren davranışlardır.

Ben kendi adıma bu davranış içinde olanları kınıyorum. Yönetim olarak tek isteğimiz, İyi Partiyi Turgutlu da daha ileriye taşımaktır.

Lütfen zamanımızı almayın, paçamızdan çekmeyin.

Ülkenin şartları ortadadır, hedefimiz partimizi iktidara taşımak olmalı ve enerjimizi buna harcamalıyız.

Bizim birbirimize ve Partiye zarar verme lüksümüz yoktur ve olmamalıdır.

        Sevgi ve saygılarımla.                                                                 

İYİ Parti Turgutlu Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı                                                             

İlkay BALKAN

        

     

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Okuyup anlamadan bize cevap verdiğini zannetmiş
Okuyup anlamadan bize cevap verdiğini zannetmiş
'' Bügün Anlaşılıyorki Akp Hükümeti EYT'lilere Çözüm Olmayacak ''
'' Bügün Anlaşılıyorki Akp Hükümeti EYT'lilere Çözüm...