İYİ PARTİ ’’ İş İmkanı Sağlanmasında Kadınlarımıza...

İYİ PARTİ '' İş İmkanı Sağlanmasında Kadınlarımıza Öncelik Verilmeli ''

26 Kasım 2019 - 08:10

İYİ Partili Yanıkömeroğlu: Kadınlarımız, hukuk nezdinde eşit haklara sahip olmasına rağmen, bugün hâlâ temelinde eğitimsizlik yatan pek çok haksızlığın mağduriyetini yaşıyor.

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, "Kadına Karşı Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü" dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türk kadınının tarih boyunca ve özellikle Türkiye Cumhuriyeti devletinin en zor günleri olan kurtuluş ve kuruluş yıllarında benzersiz bir mücadele verdiğini belirtti.

Türkiye'de kadınların, erkek egemen sosyal bir yapıyla mücadele etmek zorunda kaldığının altını çizen Yanıkömeroğlu, şunları kaydetti:

"Kadınlarımız, hukuk nezdinde eşit haklara sahip olmasına rağmen, bugün hala temelinde eğitimsizlik yatan pek çok haksızlığın mağduriyetini yaşıyorlar. Türk Kültürünün temel taşlarından olan saygı ve hoşgörünün yerini alan şiddet olayları, gün be gün etki alanını genişleterek, her yaştan ve sosyoekonomik gruptan kadınımızın kişilik haklarına ve hatta kadınlarımızın bedenine yönelik, tecavüzden, cinayete kadar geniş bir aralıkta artarak devam etmektedir. Ne insani değerlere, ne akla ne de vicdana sığan bu duruma karşı durmak, kadınıyla erkeğiyle toplumun her ferdinin sorumluluğudur. Kadınların etkin varlık gösterebilecekleri, kendilerini daha iyi ifade edebilecekleri bir düzende; daha iyi ailelerden, daha iyi çalışma ortamlarından, daha iyi bir adalet sisteminden, daha verimli bir ekonomiden, savaşlarla sonlanmayan sorunsuz diplomatik ilişkilerden ve daha nicelerinden bahsetmek hayal olmaktan çıkacaktır. Bu nedenle kız çocuklarımızın yetiştirilmesine özellikle önem ve kadınlarımıza iş imkanı yaratılmasına öncelik verilmesi şarttır."

 

Kaynak: yenıcag

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Balıkesir'de korkutan deprem
Balıkesir'de korkutan deprem
Belediye Akp'den MHP'ye Geçti RABİA Parkı ŞEHİTLER Parkı Oldu ! AKP Ve MHP'liler Birbirine Girdi
Belediye Akp'den MHP'ye Geçti RABİA Parkı ŞEHİTLER Parkı Oldu !...