Dünyanın geleceğine yön verecek 19 dev proje

Dünyanın geleceğine yön verecek 19 dev proje

Dünyanın geleceğine yön verecek 19 dev proje

08 Temmuz 2017 - 22:18

Türkiye'den de bir projenin yer aldığı ve Business Insider tarafından düzenlenen dünyayı değiştirecek projeler listesindeki 55 kilometrelik Hong-Kong-Zhuhai-Macau köprüsü bitmek üzere.

 


 • Dünyanın en uzun deniz köprüsü olacak Hong Kong-Zhuhai-Macau köprüsünün 29.6 kilometrelik ana gövdesi tamamlandı.

55 kilometre toplam uzunluğa sahip olacak dev yapının tamamlanan kısmı 22.9 kilometrelik köprü ve 6.7 kilometrelik de deniz altı tünelinden oluşuyor.

 

Köprünün yapımında 60 eyfel kulesi yapmaya yetecek 420 bin ton çelik kullanıldı ve 7 yıl süren inşaat sonunda tüm testlerin olumlu sonuçlandığı açıklandı

15 milyar doları aşan inanılmaz maliyetinin yanı sıra 7 işçi köprünün yapımında yüksekten düşerek hayatını kaybetmiş ve 129 tanesi de yaralanmıştı.

Çinli yetkililer köprünün denizaltı tüneli kısmının tamamlanmasıyla birlikte bir de seremoni düzenledi.

 

 

Çin'in önde gelen ekonomi ve sanayi merkezlerinden olan İnci Nehri Deltası bölgesindeki 3 şehri birbirine bağlayacak proje 4.5 saatlik mesafeyi 40 dakikadan az bir süreye indirecek ve ortaya 42 milyonluk dev bir şehir çıkacak.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • İkinci El Dondurma Makinası
  10 ay önce
  İkinci El Dondurma Makinası, Reyon, Kazan Alım Satım 2.El Sıfır Satılık https://www.ikincieldondurmamakinasi.com/ Türkiye\'nin Her Noktasından İkinci El Dondurma Makinası, Dondurma Reyonu, Süt Kazanı, 2.El Dondurma Yapıcıları, Uğur, Sevel, Kervan L 40, C 40, L 30, L 16 .
 • EMRE YAVAŞ
  2 yıl önce
  EYVAH.. BİZİM BİRİNCİLİK BİTİYOR MU NE ?...HEMEN BOĞAZI KARADENİZDEN MARMARAYA BAĞLAYACAK İKİ SAHİLE PARALEL BİR KÖPRÜ YAPIMINA BAŞLANMALI...YOKSA DÜNYA JAPONLARI KISKANACAK....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakanlar Birbirine Girdi ! FETÖCÜ Kim ?
Bakanlar Birbirine Girdi ! FETÖCÜ Kim ?
AKP Ve Karanlık HOCA-lar !
AKP Ve Karanlık HOCA-lar !